На озброєнні російської армії та Збройних сил України зараз є приблизно однакова кількість танків. Про це сьогодні, 28 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-технічний експерт, фахівець із бронетанкової техніки Микола Саламаха.
Він розповів, яка техніка залишилася у російської окупаційної армії на озброєнні.
“Це танки Т-72 Б3 і Б3М, які ми ще не встигли знищити. Кількість цих танків, напевно, десь у межах 600-700 одиниць. Це танки Т-72Б радянського виробництва, ще в межах, напевно, 200 одиниць максимум. Танки Т-80Б і Т-80БВМ, у межах знову ж таки 150-200 одиниць. А далі йдуть танки Т-90М, так званий “Прорив”, яких, загалом-то, виготовлено не більше сотні одиниць наразі, з них 10 одиниць уже на території України знищено і дві втрачено як наші трофеї. Тобто реально зараз Збройні сили України володіють уже двома танками Т-90М. І танки Т-62М і Т-62МВ ті, які знімають для збереження тих, які приводять у робочий стан на 103-му бронетанковому ремонтному заводі в селищі Отаманів Забайкальського краю. Знову ж таки кількість цих танків обмежується здатністю заводу проводити ремонт і часткову модернізацію. Завод зможе відновлювати не більше 300 одиниць танків”, — повідомив Саламаха.
Експерт зазначив, що за місяць російська армія втрачає в боях проти України приблизно 300 танків, а отже, одному заводу потрібно працювати рік, щоб заповнити втрати, яких зазнали окупаційні війська за місяць.
“Україна зараз у складі Збройних сил має досить значну кількість танків, ті, які в нас були від початку. І ще необхідно враховувати те, що ми зараз експлуатуємо близько 300 одиниць трофейної техніки. Це саме танків різних типів. І близько 200 одиниць трофейної техніки зараз перебувають на різних стадіях ремонту. Тобто загальна кількість танків, якщо зіставляти можливості Росії та України — приблизно однакова на цей час”, — вважає Саламаха.
Він звернув увагу, що після того, як прибуде західна техніка, українських танків буде більше, ніж танків у армії РФ.
“Але необхідно враховувати якість. А західні танки за своїм технічним станом і за технічними еквівалентами значно перевершують танки радянської розробки та радянського виробництва і, зокрема, і танки російського виробництва. Тому порівняння просто від цифр — досить умовне”, — пояснив експерт.
Микола Саламаха додав, що танки для наступу зосереджуватимуться на якихось конкретних ділянках, де створюватиметься перевага, і використовуватимуться як ударний кулак.
Читайте також: Наші танкісти освоять “Леопарди”, “Абрамси” і “Челленджери” максимум за місяць, — Гетьман