Тандем Москви та Пхеньяна виходить за рамки — факти та реакції (ВІДЕО)

Кім Чен Ин і Володимир Путін. Фото: ap.org

Китай і Росія не зможуть скасувати санкції проти Північної Кореї, накладені Радою безпеки Організації Об’єднаних Націй, без згоди інших її членів. Про це повідомив представник Державного департаменту США Метью Міллер. Наприкінці квітня повідомлялося, що мандат комісії ООН з моніторингу санкцій проти КНДР припинив свою роботу після того, як Росія наклала вето на його продовження, повідомляє FREEДОМ.

Росія активізувала взаємодію з Північною Кореєю після початку війни проти України, домовившись про закупівлю озброєнь. За даними південнокорейської розвідки, постачання розпочалося влітку 2022 року. У відповідь Москва постачає Пхеньян танками, літаками та технологіями для створення супутників. Кім Чен Ин розраховує отримати від Путіна технології далекобійної ядерної ракети.

“Ця співпраця несе великі ризики. Але немає лиха без добра. І чим більше Північна Корея зараз буде активною з погляду надання допомоги Росії, зокрема й людським ресурсом, тим активніше йтиметься щодо, наприклад, місії військових інструкторів в Україні з боку західних країн. А можливо, і певної допомоги нашим силам оборони”, — вважає політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

У тому, що КНДР постачає зброю до Росії, немає сумнівів, заявляє генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. В Альянсі стурбовані загрозами, які можуть виникнути внаслідок співпраці між Москвою та Пхеньяном.

“Ми дуже стурбовані потенційною підтримкою, яку Росія може надати ракетно-ядерним програмам Північної Кореї, що становить загрозу не тільки Корейському півострову, Республіці Корея, але й світовій стабільності. Таким чином це продемонструвало, що безпека більше не є регіональною. Безпека є повністю глобальною, і підтримка Північною Кореєю війни Росії проти України та наслідки, які це матиме, є одним із таких прикладів”, — заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

З серпня минулого року до січня нинішнього Північна Корея поставила Росії близько 1,6 млн артилерійських снарядів. За оцінкою південнокорейської розвідки, це число може бути втричі більшим.

“Очікується, що Путін прагнутиме до більш тісної співпраці з КНДР у сфері безпеки, особливо у сфері військового постачання, такого як артилерійські снаряди, які необхідні для того, щоб мати шанс на перемогу”, — зазначив міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік інтерв’ю виданню Bloomberg News.

Нещодавно Кім Чен Ин зустрівся з військовою делегацією Росії на чолі із заступником міністра оборони РФ Олексієм Криворучком. Це другий офіційний візит російського чиновника останнім часом. Відносини між Росією та Північною Кореєю отримали новий імпульс після червневого візиту Путіна до Пхеньяну. Згодом стало відомо, що КНДР планує направити свої інженерні війська на окуповані території України для проведення так званих відновлювальних робіт, повідомляла розвідка Південної Кореї.

“Неофіційно йдеться про інженерні війська. За оцінками, це може бути кілька бригад до 20 осіб. Але якщо все ж таки інженерні війська, то питання йде про фортифікаційні споруди. Це просто спроба з боку кремлівського режиму звільнити і мобілізованих, і пригнаних на війну з країн Африки, щоб їх використати як гарматне м’ясо”, — прокоментував політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

Два диктатори — Володимир Путін і Кім Чен Ин — підписали 19 червня договір про “стратегічне партнерство”. Згідно з документом, Росія та Північна Корея надаватимуть допомогу одне одному в разі агресії проти однієї з країн. Також Путін не виключав військово-технічного співробітництва з КНДР, яке заборонено санкціями Ради безпеки ООН.

Читайте також: До “вісі зла” ставляться дуже м’яко — вона вже консолідується і диктує свої умови, — Лісний

Раніше російський опозиційний журналіст, ексдепутат Держдуми РФ Ігор Яковенко сказав, що господар Кремля вибудовує вісь диктаторських терористичних режимів, які спрямовані проти США, України і всього західного світу. При цьому він зазначив, що санкціями ані Росію, ані Іран, ані Північну Корею зупинити не вийде. Оскільки ці країни вже давно перебувають під санкціями. Для них це стало звичним явищем.

Читайте також: Путін “вистрілив собі в ногу”, коли пішов на зближення з КНДР, — Несвітайлов

Прямий ефір