“Там, де є можливості дискусії, потрібно розмовляти”: про очікування від перемовин з Угорщиною розповів Подоляк 

Михайло Подоляк. Скріншот: uatv.ua

Цього тижня в Ужгороді прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зустрівся з українським прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Нині тривають консультації з угорською стороною про можливий майбутній візит прем’єра Віктора Орбана до Києва і його зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. І з Угорщиною, і зі Словаччиною можна вести ефективні переговори, що було продемонстровано на прикладі останньої. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ висловив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Я вважаю, що там, де є можливості проведення дискусії, потрібно обов’язково розмовляти, тому що таким чином ти прийдеш до позитивних рішень. Це ми бачимо на прикладі Словаччини. Ефективні переговори провів пан Шмигаль. Ми отримали оптимальні, на мій погляд, результати, з урахуванням публічної риторики прем’єра Словаччини пана Фіцо”, — сказав Подоляк.

Він наголосив, що Словаччина та Угорщина є частиною Європейського Союзу, вони зацікавлені в отриманні доступу до загальноєвропейських ринків — фінансових, технологічних, збутових тощо. 

“Безумовно, з ними можна провести ефективні переговори, що і продемонстровано на прикладі Словаччини. І, я сподіваюся, буде продемонстровано з Угорщиною. Тому що крім того, що прагматичний підхід із нашого боку імпонує будь-якому співрозмовнику, так ще й Європейський Союз як корпоративний інститут поводиться набагато жорсткіше, ніж це було рік-два тому”, — зазначив спікер. 

На його думку, ЄС з такими країнами, як Угорщина і Словаччина, починає поводитися більш жорстко.

“Європейська комісія, Європейський парламент, Європейський Союз загалом каже: дивіться, є цінності, і якщо хочете щось отримувати — розділяйте ці цінності. Якщо у нас, у Європейському Союзі, ухвалено консолідоване рішення щодо підтримки України, тому що це і є захист наших цінностей, то ви або дотримуєтесь цих норм, або думайте про те, де ви будете перебувати без допомоги Європейського Союзу. Тобто ЄС з такими країнами, як Угорщина і Словаччина, починає поводитися більш жорстко, і це виправдано”, — зазначив Подоляк.

Він зауважив, що зараз ЄС шукає регламентні можливості жорсткіше регулювати ті чи інші позиції Угорщини або інших країн, які виявляють якусь особливу позицію з питань, принципово важливих для Європейського Союзу. 

“Європа сьогодні мілітаризується. Розуміє всі ризики, які несе за собою війна Росії проти України. Європа розуміє, що Росію не зупиниш жодними з нею домовленостями. Європа розуміє, що Росія не повернеться в довоєнний стан, не стане знову сировинним партнером Європи. Європа розуміє, що можна виграти цю війну тільки пришвидшенням ухвалення складних рішень. І Європа, зрештою, розуміє, що без військового рішення ніякого стабільного, довгого миру не буде. Це дуже сильна зміна. Європа готова повністю вкластися у війну, в Україну і в програш Росії”, — наголосив радник глави ОПУ. 

На його думку, зараз Європа демонструє повну зміну своєї внутрішньої політики, спрямованої на зовнішні ринки. 

“Європа точно так само змінила своє ставлення до країн, які демонструють нерозуміння єдиної європейської позиції. Вони вважають, що це теж генерує для них ризики. А Європа хоче зберегтися в такому вигляді, як сьогодні, з тими цінностями, як сьогодні. І це, звичайно ж, повністю нам на користь”, — резюмував Подоляк. 

Повна версія інтерв’юКатастрофа Іл-76, перемовини з Угорщиною та Словаччиною, зростання протестів у РФ: підсумки тижня підбиваємо з Михайлом Подоляком

Нагадаємо, Словаччина не блокуватиме виділення 50 млрд євро Україні від ЄС. Такої домовленості, крім інших, дійшли прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і його словацький колега Роберт Фіцо за підсумками зустрічі в Ужгороді.

Читайте також: Новий етап відносин: Словаччина підтримає виділення 50 млрд євро і вступ України до ЄС (ВІДЕО)

Прямий ефір