Тактична авіація РФ поки почувається вільготно в небі над Чорним морем, але ситуацію змінять F-16, — Братчук

Сергій Братчук. Скріншот: uatv.ua

Після отримання західних літаків F-16 Україна зможе кинути виклик домінуванню РФ у небі над Чорним морем, заявив раніше в інтерв’ю Reuters командувач ВМС віцеадмірал Олексій Неїжпапа. Поки ж російська тактична авіація почувається вільготно. Ворог робить спроби атакувати ті чи інші позиції Сил оборони або критичну інфраструктуру південних регіонів саме з бортів тактичної авіації. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 7 липня, сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“Якщо ми говоримо про акваторію Чорного моря, то, дійсно, неможливо не погодитися з нашим командувачем ВМС. Ворожа тактична авіація почувається поки що більш-менш вільготно на певних ділянках у небі над Чорним морем, проявляє дуже високу активність. Ми це відзначаємо фактично щодня. Бувають спроби атакувати ті чи інші позиції Сил оборони або критичну інфраструктуру південних регіонів саме з бортів тактичної авіації. І абсолютно правильно Неїжпапа говорить про F-16”, — зазначив Братчук.

Він наголосив, що Сили оборони і, зокрема, Військово-морські сили ЗС України створили вже всі умови для того, щоб F-16 почувалися більш упевнено в українському небі, зокрема над Кримом.

“По-перше, відсунуто російський флот, по-друге — триває робота зі знищення сил і засобів протиповітряної оборони окупантів у тимчасово окупованому Криму. Небо над півостровом поступово звільняється від впливу російської ППО. Відповідно, посилюється наша авіаційна компонента. І ворогу залишається діяти лише в північно-східній частині Чорного моря”, — наголосив гість ефіру.

Наскільки спокійно окупанти почуватимуться там, куди перебазують флот, — питання часу, вважає Братчук.

“Є ще й наші флотилії дронові. Буде західна авіація. У будь-якому разі авіаційна компонента — це те, що для нас дуже важливо. І якщо ми створимо, а я впевнений, що така робота вже проводиться на всьому фронті, ешелоновану оборону ППО, що включає засоби малого і середнього радіусу дії, то, відповідно, авіаційна компонента її тільки посилить. І логічно, що ворожа авіація, з її ФАБами, КАБами, не зможе підлітати настільки близько, як вона це робить зараз”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Українські удари по оборонці РФ можуть змінити ситуацію на фронті, — експерт

Нагадаємо, щоби забезпечити ефективне використання винищувачів F-16, українські пілоти і технічний персонал навчаються в країнах Заходу. Також готуються аеродроми та засоби захисту від балістичної зброї РФ.

Прямий ефір