У межах зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі (Франція) було ухвалено резолюції стосовно України, прозвучали важливі заяви. Також українська делегація — у пріоритеті за займаними посадами в ПАРЄ. Раніше такої підтримки України і такого рівня консультацій не було. Про це в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу FREEДОМ на полях зимової сесії ПАРЄ сказала очільниця української делегації Марія Мезенцева.
Депутатка повідомила, що її обрали вдруге головою комітету рівності та недискримінації ПАРЄ — вперше в історії організації.
“За результатами минулого року наш комітет мав найбільшу кількість резолюцій, проголосованих у ПАРЄ. Ба більше, вони всі були пов’язані теж з Україною. Це жінки і діти під час війни, насильство як елемент зброї під час війни та багато інших”, — зазначила Мезенцева.
За її словами, зараз є 10 представників української делегації на керівних посадах у ПАРЄ.
“У нас десять нових або перепідтверджених позицій щодо головування на різних рівнях. Є ще підкомітети, є антикорупційні наші ініціативи. Усе це нас наближає до виконання дорожньої карти, яка напрацьовується щодо вступу України до ЄС. Тут усі про це теж говорили”, — сказала Мезенцева.
Вона акцентувала, що ухвалення важливих рішень завжди хочеться швидше. Але справедливість займає деякий час.
“Я працюю в цих інституціях 12 років. І хочу сказати, що такої підтримки України і такого рівня консультацій з нами ще не було. Тобто з нами консультуються. Наприклад, яку б тематику ми хотіли підняти. Міністри закордонних справ з нами спілкуються, кандидати на посаду генерального секретаря. Ось, я мала зустріч із колишнім президентом Швейцарії, він попросив про зустріч. Нас сприймають абсолютно на рівних, і це не може не радувати”, — резюмувала Мезенцева.
Повна версія інтерв’ю: Нас сприймають на рівних: про досягнення української делегації в ПАРЄ говоримо з Марією Мезенцевою
Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи закликає визнати депортацію Росією українських дітей геноцидом. Відповідну резолюцію ухвалили 25 січня.
Читайте також: Що більше буде тиску на Росію, то вона буде більш податливою в питанні повернення українських дітей, — віцепрезидентка ПАРЄ