Такої хімії та такої теплоти у відносинах, як з Ердоганом, у Путіна з Киличдароглу не буде — думка

Кемаль Киличдароглу. Фото: zerkalo.az

У разі перемоги на президентських виборах опозиційного політика Кемаля Киличдароглу російський президент Володимир Путін втратить теплі відносини з Туреччиною. Таку думку сьогодні, 13 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський журналіст, сходознавець, автор Telegram-каналу SULEYMANOV Руслан Сулейманов.

“Такої хімії та такої теплоти у відносинах, як з Ердоганом, у Путіна з Киличдароглу не буде. Як мінімум кілька місяців потрібно буде один до одного придивитися, буде такий перехідний період. І взагалі, я думаю, якщо опозиція прийде до влади, перший час буде взагалі не до зовнішньої політики”, — вважає він.

За словами Сулейманова, зовнішню політику часто називають слабким місцем опозиціонерів.

“Останніми тижнями Киличдароглу наголошував, що бажає розвитку відносин із Москвою. Але як це буде на практиці — поки що мало хто уявляє. Водночас з огляду на такий обсяг співробітництва, який є у Росії та Туреччини, я думаю, що загалом масштабної зміни у відносинах не відбудеться, якщо ці відносини не зіпсуються на якомусь особистому рівні Киличдароглу і Путіна”, — зауважив журналіст.

Він додав, кілька днів тому Киличдароглу опублікував твіт, у якому закликав “російських друзів” не втручатися у внутрішні справи Туреччини, маючи на увазі російських хакерів.

Читайте також: Вирішальний день для Ердогана: як результати президентських виборів вплинуть на політику Туреччини

Нагадаємо, президентські та парламентські вибори в Туреччині, які відбудуться завтра, 14 травня, називають воістину історичною подією.

Після землетрусу, який стався в Туреччині в лютому 2023 року, рейтинг чинного президента Реджепа Ердогана почав знижуватися.

Прямий ефір