Повномасштабне вторгнення до України віддалило Росію від Західного світу і створило розкол у російському суспільстві. Про це пише видання Politico. За їхньою інформацією, розкол серед росіян відбувається саме в сім’ях, серед друзів і в колективах. Суспільство розділилося на два табори: тих, хто підтримує так звану “СВО”, і тих, хто є противником війни Росії проти України, повідомляє FREEДОМ.
Квіти, дитячі іграшки та знімок трагедії — так у Москві біля пам’ятника українській поетесі Лесі Українці організували стихійний меморіал у пам’ять про загиблих мирних жителів Дніпра, коли 14 січня в багатоповерховий житловий будинок влучила російська ракета.
“Немає ніякого іншого місця, куди я можу принести свої квіти і своє покаяння. Мій дідусь родом із Дніпра. Я там була, і на цій набережній теж. Це злочин, скоєний російською армією”, — сказали росіянки.
Трагедія в Дніпрі в Росії стала приводом для чергових затримань. Біля пам’ятника Лесі Українці силовики затримували всіх, хто висловлювався вголос проти війни. Так сталося з Катериною Вареник, яка вийшла на одиночний пікет із плакатом “Україна нам не вороги, а брати”. У підсумку суд засудив дівчину до 12 діб арешту і штрафу.
Політичний аналітик Андрій Колесніков вважає, що випадок Катерини Вареник яскраво демонструє те, в якому становищі сьогодні перебуває вся Росія.
“В умовах війни і ризику судового переслідування просте вираження співчуття стало актом громадянського опору”, — висловився він у статті Politico.
Тим часом самій Лесі Українці в Держдумі РФ хочуть присвоїти статус іноагента і знести всі її пам’ятники. Замість них встановити монументи керівнику ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину або главі Чечні Рамзану Кадирову. Таку ідею озвучив депутат Держдуми Андрій Гурульов.
“Це справжній іноагент. Народилася і жила в Російській імперії, а ставилася до Росії, скажімо прямо, погано. У законі ж ніде не говориться, що іноагент обов’язково повинен бути живий? Ось, скільки у нас класних хлопців у Пригожина і Кадирова. Орли! Можна поставити пам’ятник комусь, хто особливо відзначився, скажімо, в Соледарі”, — заявив Гурульов в інтерв’ю місцевим ЗМІ.
Видання Politico пише, що війна проти України стала причиною розколу в російському суспільстві. Однак через політичні переслідування ворогують між собою родичі, друзі та колеги.
“Моя сім’я — це як мікрокосм Росії загалом, і я не знаю, як із цим жити. Між нами повне нерозуміння, наче ми з різних планет”, — сказала жителька Росії в інтерв’ю Politico.
“Вони знають, як я думаю, тому по-своєму намагалися уникнути незручної ситуації”, — пояснив російський режисер Дмитро в інтерв’ю Politico.
Крім цього, на тих, хто ділитиметься між собою посиланнями на публікації “Медузи”, чекають штрафи або навіть кримінальні переслідування. Оскільки в Кремлі видання визнали “небажаною організацією”.
Читайте також: У Москві донесли на 5-класницю за аватарку — матері загрожує позбавлення батьківських прав (ВІДЕО)