Тайванське питання: ЗМІ оприлюднили подробиці перемовин між лідерами США та Китаю (ВІДЕО)

Прапор Тайваню. Фото: ukrinform.ua

Глава КНР Сі Цзіньпін відверто заявив президенту США Джозефу Байдену на саміті в Сан-Франциско, що Пекін здійснить свій намір об’єднати Тайвань із материковим Китаєм. Без застосування сили. Час, коли це буде зроблено, поки що не визначено. Американський телеканал CNBC оприлюднив подробиці перемовин між лідерами США і Китаю, які раніше не розголошувалися, повідомляє FREEДОМ.

У січні 2024 року в Тайвані відбудуться президентські та парламентські вибори. Як пише Rеuters, посилаючись на високопоставлених тайванських посадовців, із наближенням дати голосування Китай частіше став проводити військові маневри поблизу острова.

“Китай дуже жорстко попереджає, що це вибір між війною і миром для Тайваню, і незалежність Тайваню означатиме війну”, — сказав кореспондент агентства Reuters Антоні Слодковскі.

Раніше 2023 року директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що за даними американської розвідки, Сі Цзіньпін дав вказівку своїм військовим бути готовими до вторгнення на Тайвань до 2024 року. Такий намір Пекіна — це нагадування про серйозність амбіцій Сі, підкреслив Бернс.

20 грудня американський телеканал CNBC оприлюднив подробиці листопадового саміту між США і КНР. На ньому китайська делегація попросила американських посадовців, щоб за підсумком перемовин між Джо Байденом і Сі Цзіньпіном Вашингтон підтримав прагнення Китаю до мирного об’єднання з Тайванем і не визнавав незалежності острова. За відомостями CNBC, Білий дім відмовив.

“Його слова нічим не відрізнялися від того, що він завжди говорив. Він завжди дотримувався жорсткої лінії щодо Тайваню”, — ідеться в публікації CNBC із посиланням на американських посадовців, знайомих із перебігом бесіди.

Експерти вважають, що посилення тиску Пекіна під час виборів не є чимось новим для Тайваню. У передвиборчому зверненні кандидатів у президенти тема незалежності Тайваню та його відносин із Китаєм була головною. За попередніми даними, лідерами президентських перегонів є кандидат від Демократичної прогресивної партії Тайваню Лай Чінг-Те, який виступає за тісніші стосунки з Вашингтоном і незалежність острова від Китаю.

“Бажання Китаю “поглинути” Тайвань — це національна політика країни, яка прагне світової гегемонії, і це не пов’язано з будь-якою політичною партією або з будь-яким кандидатом та їхньою політикою. Ви також не можете зупинити це, приймаючи все, за що виступає Китай”, — заявив Лай Чінг-те.

Другий у президентських перегонах — кандидат від опозиції Ке Вень-чже. Пріоритетний напрямок його програми — налагодження відносин із Пекіном. Однак у Китаї риторика кандидата від Демократичної партії вже була сприйнята досить негативно.

На думку експертів, напередодні голосування на острові Китай може посилити проведення військових навчань і ракетних випробувань. Зокрема, як пише The New York Times, посилаючись на дані американської розвідки, Китай таємно відновлює секретну базу для проведення можливих ядерних випробувань у глибоких шахтах.

Читайте також: США і Китай домовилися відновити військовий діалог: чи можливий консенсус (ВІДЕО)

Прямий ефір