“Сюжет” Курської операції ЗСУ вимагає продовження на інших територіях Росії — аналіз військового оглядача

Денис Попович. Фото: detector.media

До 70 тис. військових хоче наростити Росія своє угруповання в Курській області, щоб спробувати зупинити просування Збройних сил України, зокрема в новій локації в Глушківському районі. Його Україна почала у відповідь на російський контрнаступ на Курщині, який розпочався 9-10 вересня. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий оглядач Денис Попович.

“Але ми розпочали прорив у Глушківському районі, і зараз ми досить заглибилися вже на територію Російської Федерації у цьому напрямку — на кілька кілометрів. І вже, загалом, можемо <…> розсікти цю територію, яка ще не була зайнята — між річкою Сейм і державним кордоном — на дві частини і просунутися вже безпосередньо з іншого напрямку до річки Сейм. Ще й ударити по флангу — клину, який намагався просунутися 10 вересня. Там зараз для росіян ситуація є досить складною. Можливо оточення, причому в кількох місцях. І, безперечно, вони будуть змушені там нарощувати своє угруповання для того, щоб зупинити наше просування”, — прокоментував ситуацію гість ефіру.

Водночас, він не виключає, що Сили оборони України рано чи пізно продовжать операції на території РФ, і не лише в Курській області.

“Поки що ми реагуємо на контрнаступ російської армії в Курській області, тобто це — захід у Курській області на нові локації — продиктовано саме цими міркуваннями… Я не виключаю, що буде якесь продовження на інших територіях Росії: Брянська, Бєлгородська області. Цього вимагає, скажімо так, “сюжет” всієї цієї історії. Однак, прорив у Глушківському районі теж є частиною сюжету, тому дуже важливим є продовження Курської операції Збройних сил України”, — прокоментував Попович.

Військовий оглядач також зазначив, що захід ЗСУ в Курську область є історичною подією: перше вторгнення іноземної армії на територію Росії з часів Другої світової війни. Приховати від громадян РФ те, що відбувається, російська влада не може — лише намагається згладити ефект.

“Створюючи нову нормальність із серії типу стихійного лиха, пожежі, повені, яка сама по собі схлине, тому, “дорогі росіяни, не втручайтеся в роботу компетентних органів, ми без вас розберемося”. Але приховати це неможливо, тому що це підхопили вже не тільки в Росії, це стало об’єктом пильної уваги по всьому світу… Злам усіх скріп і всіх “червоних ліній”. І ми бачимо досить мляву реакцію. Контрнаступ контрнаступом, але, в принципі, виходячи з того, як себе позиціонувала Російська Федерація до початку широкомасштабного вторгнення в Україну, загалом, можна було очікувати значно різкішої реакції на дії Збройних сил України”, — вважає гість ефіру.

Коментуючи дії армії РФ у Курській області, він зазначив, що поки що вона не застосовує там з тією ж активністю, як в Україні, тактику випаленої землі. Одна з причин — війна на Курщині має маневрений характер. Але керовані авіабомби (КАБи) вже летять на російські населені пункти.

“Сам по собі контрнаступ російської армії не супроводжувався активним впливом КАБів. Вони намагалися діяти броньованими групами із використанням груп повітрянодесантних військ. Але тактика випаленої землі з використанням керованих авіаційних бомб вже почала проявлятися і щодо власних населених пунктів. Це говорить про те, що взагалі ніякого набору варіантів для наступу, для того, щоб відбивати свою територію, у них немає. Все те саме, що ми бачимо на Донбасі. КАБи, артилерія, вогнемети, спроба використати чисельну перевагу. Таким чином вони чинитимуть на своїй території. Боже, допоможи місцевим жителям. На них чекає рівно те, що зараз відбувається на Донбасі”, — сказав Денис Попович.

Читайте також: “Зайшли в новому місці на кілометри в Росію”: що відбувається на Курському напрямку (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Путін поставив завдання звільнити Курську область до 1 жовтня. Однак окупантам катастрофічно не вистачає резервів.

Читайте також: ЗСУ завдали удару в тил підрозділів РФ у Курській області — окупанти не очікували такого маневру: аналіз військового аналітика

Прямий ефір