“Сюрпризи” для російських окупантів у Чорному морі: як залучені ВМС України, розповів Плетенчук

Чорне море. Фото: blackseanews.net

Головне управління розвідки Міністерства оборони України працює в тісній кооперації або із залученням Військово-морських сил під час планування та проведення операцій у Чорноморському регіоні. Про це сьогодні, 28 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник ВМС ЗС України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.

“Усі операції, які відбуваються в нашій зоні відповідальності в Чорноморському регіоні, відбуваються в тісній кооперації або із залученням, за участю Військово-морських сил. Тому на етапі планування й навіть застосування, звичайно, ми беремо або безпосередню участь, або консультативну, або можемо забезпечувати ці процеси. Тому що кожна операція складається з багатьох елементів, й багато з цих елементів не видно на подібних відео, коли ми бачимо, як, наприклад, черговий дрон знищує черговий російський корабель. Насправді це верхівка айсберга, це ось та кульмінація, яку можна показати. Але для того, щоб ця операція пройшла, існує багато етапів, багато елементів та різні види забезпечення”, — сказав він.

Спікер зазначив, що російські окупанти знизили активність, щоб не втратити черговий корабель, та шукають засіб протидії.

“Ворог, звісно, вживає заходів щодо розосередження одиниць, щодо маскування, працює РЕБ, загалом, багато інструментів. Але виходити зайвий раз у море, звичайно, вони останнім часом не наважуються. І ми це бачимо за кількістю кораблів у морі, яких у середньому зараз, в останні кілька днів — одна-дві одиниці. І, як правило, ракетоносії зараз не виходять у море”, — повідомив Плетенчук.

Водночас спікер констатував, що складно говорити про домінування України в Чорному морі, коли в повітряному просторі постійно присутня російська авіація.

“І якщо на воді в принципі, в акваторії, вони розуміють межі допустимого, вони розуміють, що підходити до берега небезпечно, то, на жаль, у цій самій зоні в повітряному просторі присутня російська авіація. Тому назвати це домінуванням складно. Це більше схоже на сіру зону, велику таку, в 25 тис. плюс кілометрів”, — сказав Плетенчук.

Читайте також: ЧФ РФ — це не тільки кораблі: які можливості росіян у Чорному морі, розповіли у ВМС ЗСУ

Раніше начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ), генерал-лейтенант Кирило Буданов попередив, що російським окупантам у Криму варто очікувати “сюрпризів”, та натякнув, що “сюрпризи” можуть бути пов’язані з Кримським (Керченським) мостом.

Прямий ефір