Ситуацію в економіці РФ нормалізувати не вдається — аналіз Несходовського

Иллюстративное фото: pixabay.com

Заяви російської влади про нормалізацію ситуації в економіці РФ не відповідають дійсності: проблеми нікуди не поділися. Про це сьогодні, 6 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів економіст Ілля Несходовський.

“Таке відчуття, що міністр фінансів Росії очікує, що за 2-3 тижні знімуть санкції з “Газпромбанку”, і розрахунки щодо газу, щодо нафти здійснюватимуться так само, як і раніше. Тому те, що ситуація нормалізується, звичайно ж, не відповідає дійсності. Ситуація трошки зменшила вплив через те, що Центробанк Росії перестав викуповувати валюту, яка продавалася за реалізований газ, і, відповідно, пропозиція валюти збільшилася. Таким чином зростання рубля, девальвація його вже не проходила такими темпами, як було на початку, коли з 97 піднялася до 115 рублів за долар”, — сказав він. 

Економіст констатував, що глобальні проблеми в російській економіці нікуди не зникли, інфляцію зупинити неможливо, рубль знецінюється.

“Вкладати в якісь інші альтернативи на сьогодні в Росії небезпечно. Ми бачимо, наскільки просто відсутні суди й повністю не захищається приватна власність. Тому купувати якісь акції російських компаній на сьогодні — це гра в рулетку. Тому єдиний спосіб, щоб зберегти рублі, — це вкладати в тому числі в долари, євро та іншу якусь стабільну валюту. Тобто попит не буде падати так, як йому хотілося”, — сказав Несходовський.

Він звернув увагу на проблеми РФ у питанні торгівлі на міжнародних ринках нафтою та газом.

“Щодо газу йде зменшення обсягів, які будуть купувати, через те, що діють санкції, й Європа вже взяла курс на те, щоб купувати не російський газ, а американський. По нафті ми бачимо зменшення ціни, відповідно, обсяги суттєво падають, й тому відношення пропозиції валюти також зменшується. Тому те, що темпи зменшилися, не означає, що ситуація нормалізувалася”, — сказав економіст.

Читайте також: “Хочеш вижити — викручуйся”: вплив падіння рубля на економіку та росіян оцінив Устенко

Нагадаємо, 21 листопада в США оголосили про новий пакет санкцій щодо фінансового сектора країни-агресора. Під обмеження потрапили десятки російських фінансових установ, зокрема “Газпромбанк”. Він залишається головним банком для розрахунків за газ із європейськими країнами. Тепер його разом із дочірніми компаніями відключать від міжнародної платіжної системи SWIFT. Крім того, у Казначействі США попередили — компанії, що співпрацюють із “Газпромбанком”, теж ризикують потрапити під обмеження.

Прямий ефір