У Кремлі знали про українські плани наступу на Курську область, але Москва нічого не зробила, щоб усунути загрозу, пише Інститут вивчення війни. За словами американських аналітиків, російське командування не доклало жодних зусиль, щоб підвищити готовність прикордонних військових частин або побудувати додаткові фортифікаційні споруди. Це стало однією з причин, чому Сили оборони України продовжують проведення Курської операції через півтора місяця після її початку, повідомляє FREEДОМ.
Збройні сили України прорвали ще одну ділянку фронту на російському кордоні в Курській області. Де саме, поки що невідомо. На кадрах, опублікованих українськими військовими, видно, як десантно-штурмові підрозділи заходять на територію супротивника та ведуть перші бої в прикордонній смузі — знищують опорний пункт росіян.
“Підрозділи 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ Збройних сил України прорвали одну з ділянок російського кордону. Це вже друга успішна операція прориву російського кордону з початку операції на території Курської області РФ”, — ідеться в повідомленні десантно-штурмових військ ЗСУ в Telegram.
Про попередній прорив кордону Курської області 13 вересня повідомив підрозділ Khorne Group 116-ї окремої механізованої бригади ЗСУ. Оператори БпЛА показали, як українська техніка проривається через загородження із “зубів дракона”.
Щоб зміцнити оборону, яка трималася здебільшого на солдатах строкової служби, російське командування перекидає під Курськ підрозділи з тимчасово окупованих територій України — не тільки з Херсонської та Запорізької, а й з Донецької та Луганської областей.
“Це вже принесло деякі результати. Це сповільнило росіян та змусило їх перекинути частину своїх сил до Курська, близько 40 тисяч солдатів. Уже зараз наші бійці кажуть, що по них б’ють рідше. І ми показали росіянам дуже важливу правду. На жаль, у багатьох із них заплющені очі, вони не хочуть нічого бачити й чути. Але деякі росіяни не могли не помітити, як Путін не побіг захищати свою землю. Ні, він хоче насамперед подбати про себе, і добити Україну. Його люди для нього не в пріоритеті”, — сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The New Yorker.
Крім підрозділів з тимчасово окупованих територій України, російське командування направило в Курську область резерви, які мали посилити російське угруповання в Україні.
“Стратегічні резерви зараз скуті під Харковом й на Курському напрямку, загрузнувши в оборонних боях з українськими військами. Ці стратегічні резерви не можуть потрапити на інші напрямки фронту, тому, якщо казати, що Україна змогла скувати російські резерви завдяки Курській операції, то це справді так”, — сказав керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук.
У 10-х числах вересня російська армія спробувала контратакувати вздовж західного краю українського виступу в Курській області. ЗСУ стабілізували ситуацію й зупинили просування противника. Про це повідомив 18 вересня представник української військової комендатури в Курській області Олексій Дмитрашковський. Але армія країни-агресора може знову спробувати атакувати, кажуть на Заході.
“Путін реалізує стратегію тривалої війни, покладаючись на чисельну перевагу, щоб повільно знищити Україну. Президент Володимир Зеленський намагається скоротити війну, повернувши її на російську землю. Він пішов на прорахований ризик, щоб зміцнити свої позиції. І це, на його думку, може стати початком переговорів, можливо, наступного року”, — зазначив колишній голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі.
Несподіваний наступ України на територію Росії є, мабуть, найзухвалішою авантюрою за роки війни, додав Марк Міллі. Щоб витіснити ЗСУ зі своєї території, Росії доведеться перекинути під Курськ значно більше підрозділів. Це, за оцінками військових аналітиків, може знизити тиск Росії на Донбасі.
Читайте також: Армія РФ планомірно стирає населені пункти Курщини з лиця землі — коментар Снєгирьова
Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних Сил України, протягом минулої доби росіяни на Курському напрямку здійснили 11 авіаційних ударів, використавши при цьому 15 керованих авіабомб. Крім того, здійснили шість обстрілів із реактивних систем залпового вогню.