Армія РФ продовжує спроби штурмувати населені пункти поблизу Бахмута. У районі Богданівки, Іванівського, Кліщіївки, Андріївки, Хромового та Часового Яру противник зазнає втрат у техніці та людях, але атаки не приносять успіху. Також триває боротьба за трасу “Часів Яр — Хромове”. У самому місті Часів Яр, попри обстріли, залишаються близько 800 мешканців, повідомляє FREEДОМ.
Євген їздить у Часів Яр, щоб допомогти землякам. Він народився і виріс у цьому місті. Через сильні обстріли залишив його минулого року, але регулярно повертається.
“У рідний будиночок. Перевірити кішечок, собачок, залишити корму часів’ярським кішечкам та собачкам, заїхати на “Пункт незламності”, дізнатися, може хтось наважився таки виїхати на евакуацію, оскільки сьогодні ще ніхто з волонтерів не їздив”, — каже волонтер Євген Ткачов.
Їздити до Часового Яру стає дедалі важче, розповідає Євген. І додає: через ситуацію, що ускладнилася, не знає, коли поїде наступного разу.
“Через те, що лінія фронту ближче, відповідно, — більше дронів. Якщо раніше можна було випадково потрапити під обстріл чи бомбардування, то тепер вони можуть уже індивідуально полювати. І, на жаль, гуманітарні емблеми не гарантують захисту від нападу з боку росіян”, — каже волонтер.
Ті, хто хотів і міг, уже виїхали з населеного пункту, який російські війська зараз буквально стирають з лиця землі. З евакуацією стає щораз складніше. Хоча місто сильно розбите російською армією, тут залишаються близько 800 мешканців. У місцевому магазині є продукти, можна розрахуватись і банківською карткою.
До повномасштабного вторгнення Євген Ткачов у Часовому Яру мав кілька квартир, бізнес та офіс гуманітарної місії. Від його ветаптеки тепер лишилися руїни.
Місцевий мешканець Сергій залишається у місті. Каже, їжа та питна вода є — привозять місцева влада та волонтери. А ось централізованого водопостачання, світла та газу немає вже близько двох років. Цілих будинків у Часовому Яру залишилося небагато, сам чоловік живе у знайомих.
“Стріляють. Приліт був у вівторок. Скла немає. У мене вже все — ми вже не у своєму будинку живемо”, — каже Сергій.
Евакуюватись не збирається.
“Було б куди, я давно вже поїхав би. Але якщо нема куди їхати, то безхатькувати теж не хочеться. Тому не думаємо, ні”, — каже він і дякує волонтеру за корм для місцевих бездомних собак.
Щодня, попри ситуацію, що погіршується, волонтери World Central Kitchen доставляють до міста гарячі обіди. Працює “Пункт незламності”, де можна підзарядити телефони, поспілкуватися, отримати медичну допомогу та продукти.
“Нам сьогодні генератор привезли волонтери. Плюс 20 літрів бензину. Плюс масло до генератора”, — розповідає у “Пункті незламності” мешканець Часового Яру Віктор.
Російська окупаційна армія не залишає наміру атакувати українських захисників на Бахмутському напрямку. Битва за Часів Яр триває. Росія зібрала на цьому відтинку фронту угруповання чисельністю близько 70 тис. людей.
Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, протягом понеділка, 19 лютого, на Бахмутському напрямку Силами оборони відбито 14 атак окупантів у районах Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Ворожого авіаційного удару зазнав Нью-Йорк Донецької області.