У Башкортостані тривають арешти в межах так званої “Баймацької справи”. Три тижні тому тисячі людей вийшли на протести на підтримку активіста Фаїля Алсинова. Після силових розгонів мирних акцій влада розгорнула масштабну репресивну кампанію, передає FREEДОМ.
У різних містах Башкортостану на мітинги та акції вийшли тисячі людей. Силовики били людей кийками і застосовували сльозогінний газ. Рифат Даутов, якого підозрювали в участі у протестах, загинув після викрадення співробітниками ОМОНу. На зустрічі глави республіки з громадськістю Ріфат Габітов запропонував вшанувати пам’ять Даутова хвилиною мовчання.
Глава Башкортостану Радій Хабіров пропозицію відкинув, а загиблого звинуватив у організації масових заворушень. Висловлювання Хабірова обурило людей. Екоактивіст Ільдар Юмагулов закликав земляків продемонструвати голові Башкортостану своє ставлення.
“Республіка, де б хто не був — у себе в селі, у місті, в селі, в Уфі, у Стерлітамаку, у Баймаку — всі гудимо, давимо на сигнали своїх автомобілів… Нехай вся Росія потім бачить, як ми вшанували пам’ять цього хлопця і як ми зневажили Хабірова”, — закликав Юмагулов.
Місцеві суди вже розглянули 152 справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з протестами в Баймаку. Затримані переважно етнічні башкири з мусульманських сімей. Серед них — 60-річна пенсіонерка Альфінур Рахматуліна. Журналісти видання “Аспекти-Башкортостан” підрахували, що кількість затриманих у “Баймацькій справі”, яким загрожує кримінальне покарання, досягла 53.
“Щиро кажучи, сьогодні Хабіров за указом Путіна проти свого народу проводить терор. Оскільки заходити додому, затримувати, відвозити, застосовувати тортури, одна людина загинула, коли до неї застосовували тортури, іншій зламали хребет, іншим погрожували. Народ ще сильніше починає кристалізувати своє розуміння в тому, що Хабіров — це не влада в Башкортостані, а влада перебуває в Москві”, — зазначив башкирський громадський діяч Артур Заріпов.
Протести у Башкортостані розпочалися після того, як суд засудив екоактивіста Фаїля Алсинова до чотирьох років колонії за нібито “розпалювання міжнаціональної ворожнечі”. Скаргу на Алсинова написав голова Башкортостану Радій Хабіров.
Читайте також: Кремль не зможе зупинити національні протести, гнів людей зростає, — Давлятчин