Ситуація погіршуватиметься: Пендзин оцінив вплив санкцій на банки, які допомагають РФ обходити обмеження

Олег Пендзин. Фото: radiosvoboda.org

США та їхні партнери готові використовувати санкції та експортний контроль, щоб припинити китайсько-російську торгівлю, яка загрожує їхній безпеці на тлі війни проти України. Сама загроза застосування вторинних санкцій до банків, які допомагають РФ обходити обмеження, вже призвела до серйозних проблем із розрахунками. І ця ситуація з часом буде тільки погіршуватися. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За словами економіста, наразі китайські банки почали активно проводити операції з РФ у криптовалюті.

“Офіційно рух біткоїна в Китаї заборонено. Проте через Гонконг китайські компанії проводять операції, зокрема, з криптовалютою, щоб знайти альтернативні способи розрахунків, не застосовуючи резервні валюти долар і євро. Вони спробували піти в юані. Але досвід практично двох років показав, що перехід у національні валюти дуже сильно загрожує складнощами з подальшим використанням цих валют у майбутніх розрахунках”, — розповів експерт.

Він додав, що національні валюти з обмеженою конвертованістю мають дуже великі проблеми з операціями в євро та доларах, їх дуже легко відстежують і Європейський центральний банк, і Федеральна резервна система.

“Тому що механізм існування банківських розрахунків передбачає, що всі операції в тій чи іншій валюті відбуваються на коррахунках банків юрисдикції емітента цієї валюти. Тобто всі операції за доларом проходять через коррахунки американських банків. Усі операції за євро проходять через коррахунки європейських банків, що дуже чітко відстежують регулятори цих країн. Тому, природно, страх потрапити під вторинні санкції в разі виявлення досить великих масивів операцій у цих валютах із російськими компаніями дуже високий”, — констатував Пендзин.

Він зазначив, що в пошуках альтернативних способів розрахунків російські та китайські банки почали активно використовувати біткоїн.

“Але знову ж таки, ми повинні розуміти, що волатильність цих валют така, що зафіксувати конкретну ціну практично неможливо. Вона дуже сильно коливається. Дуже висока волатильність. Тому в цій ситуації різке посилення контролю за операціями з боку Міністерства фінансів США і з боку Європейського центрального банку буде посилюватися. І складність проведення розрахунків буде наростати однозначно. Адже санкції не діють відразу, вони діють по висхідній”, — резюмував Олег Пендзин.

Читайте також: Китай вміло використовує становище Росії, загнаної в кут війною проти України — аналіз (ВІДЕО)

Прямий ефір