Ситуація на фронті: де в Україні зараз тривають найжорстокіші бої, розповів експерт

ЗСУ. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Найскладніша ситуація на фронті залишається у Донецькій операційній зоні. Про це сьогодні, 13 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“У Донецькій операційній зоні зараз найскладніші у нас бої, надзвичайно складні. Ми говоримо про те, що ворог намагається штурмувати напрямок Карлівки, ворог веде бої по Курахівській зоні, ворог по Красногорівці працює дуже активно. Дійсно дуже складна ситуація. Сподіваюся, що нам вдасться завдяки цим оборонним заходам, які сьогодні проводяться, встояти, щонайменше, і за можливості стабілізувати фронт. Найголовніше сьогодні — не допустити прориву нашого фронту, тому що це дуже важливий напрямок”, — сказав він.

Спікер зазначив, що російські окупанти не відмовилися від своїх планів щодо Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.

“Вони цього не приховують. Знову-таки, якщо ми говоримо про бойові дії, — це терор проти Херсонського регіону, правого берега. Це можливість або бажання навіть завдати великої шкоди по правобережжю для того, щоб населення жило в некомфортних умовах або покидало цю зону. Тобто це робота фактично над тим, що оголосив “бункерний фюрер”, — це створення таких буферних зон для російських окупантів”, — сказав Братчук.

Він нагадав, що Сили оборони України виконують свої бойові завдання завдяки плацдармам на лівому березі в Херсонській області.

“І контрбатарейна боротьба з нашого правого берега для ворога не залишає шансів на солодке життя. Так, обстріли Херсонщини щодня — це те, що болить. Гинуть люди, знищується інфраструктура. У будь-якому разі прийде той час, у цьому немає сумнівів, коли ці обстріли припиняться, бо буде наш рух уперед. Але поки що ми говоримо про стабілізацію лінії фронту, зокрема й на південному напрямку”, — сказав спікер.

Братчук також розповів, що в районі острова Нестрига в Херсонській області росіяни взяли оперативну паузу.

“Дійсно під островом Нестрига сьогодні формується “підводна морська піхота” Російської Федерації. Є певна оперативна пауза. Ворог проводить мінування, намагаються обстрілювати, зокрема й наші сили, які знаходяться на дніпровських островах. Але штурмові дії поки що тимчасово, я думаю, не проводять, готуються до нових дій”, — сказав речник. 

Братчук зазначив, що російські окупанти збільшили інтенсивність обстрілів прифронтових міст і в Запорізькій області.

“Тактика випаленої землі. Ворог намагається максимально все знищити для того, щоб рухатися далі. Тим більше інтенсивність боїв, ви бачите, особливо в Донецькому оперативному районі, дуже жорстокі бої тривають. Ворог намагається просуватися. У нього є певні тактичні успіхи. Ну і, власне, розтягнути наші сили по всій лінії фронту, не дати можливості за щось закріплюватися. Таким чином знищуючи зокрема й будинки, ворог намагається зруйнувати оборонну інфраструктуру, тому що будь-який будинок — це фортеця. У будь-якому разі наші бійці чіпляються за кожен метр нашої землі та ведуть ці запеклі бої”, — сказав він.

Стосовно Роботиного в Запорізькій області, то речник уточнив, що це зараз “сіра зона”, яка перебуває під вогневим контролем українських Збройних сил.

“Дуже складно обороняти дійсно цю “сіру зону”. Проте доводиться виконувати ці завдання, щоб ворог не зміг просунутися вперед. Більш інтенсивні дії сьогодні йдуть у районі Старомайорського. Там ворог намагається повернути втрачені раніше позиції. Поки що в нього нічого не виходить, але ситуація дуже складна, зокрема, можливо, медійно менше про це говорять, але Старомайорське, Водяне — там ворог інтенсивно намагається рухатися вперед”, — повідомив Братчук.

Читайте також: Майже 1 тис. загарбників ліквідували Сили оборони за добу — оновлені втрати армії РФ

Нагадаємо, на фронті впродовж минулої доби відбулося 108 бойових зіткнень.

Прямий ефір