Протистояння між Китаєм і Тайванем загострюється — подробиці (ВІДЕО)

Тайвань на мапі. Фото: gettyimages.com

На початку червня глава оборонного відомства КНР заявив, що Пекін зробить рішучі дії, щоб обмежити незалежність Тайваню. США не виключають розгортання своїх військ на Тайвані в разі вторгнення Китаю. Про це заявив президент США Джо Байден. За його словами, Вашингтон не прагне незалежності для Тайваню і не буде його захищати, якщо Пекін в односторонньому порядку намагатиметься змінити його статус, інформує FREEДOM.

Китай визнав важливість відновлення контактів Міністерства оборони країни з Пентагоном. Водночас Пекін звинуватив Вашингтон у підтримці Тайваню і Філіппін. Як заявив міністр оборони Китаю Дун Цзюнь, зовнішні сили і прихильники незалежності острова дедалі більше підривають перспективу нібито мирного возз’єднання Тайваню з Китаєм. І Пекін готовий вжити рішучих заходів.

“Вирішення Китаєм питань, пов’язаних із Тайванем, відповідно до закону є виключно внутрішньою справою Китаю. І зовнішні сили не мають права втручатися. Ми завжди були віддані мирному возз’єднанню, але ця перспектива підривається”, — заявив міністр оборони Китаю Дун Цзюнь.

Глава оборонного відомства Китаю зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном у кулуарах Сінгапурського безпекового форуму. Це перші особисті переговори між главами оборонних відомств двох країн із 2022 року. Після того, як тодішній спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі відвідала Тайвань. На думку Ллойда Остіна, Вашингтон і Пекін мають продовжувати діалог.

“У нас відбулася відверта дискусія, і це важливо. Ніщо не замінить відкритих ліній зв’язку та запобігання непорозумінням і прорахункам. Як я завжди казав, діалог — це не нагорода, це необхідність. Тому я з нетерпінням чекаю нових переговорів із КНР”, — заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

У травні Китай провів масштабні військові навчання після інавгурації нового президента Тайваню. Тиск Пекіна на Тайбей всеосяжний, особливо дипломатичний, наголосив міністр закордонних справ Тайваню Лін Чіа-Лунг. Наприклад, за його словами, Пекін в односторонньому порядку відкрив нові повітряні маршрути поблизу контрольованих Тайванем островів поруч із китайським узбережжям. А китайські військові літаки та кораблі продовжують проводити спільне патрулювання поблизу острова.

“Тайвань демократична країна, і не зміниться тільки тому, що комуністичний Китай заявляє, що Тайвань є частиною Китаю”, — заявив міністр закордонних справ Тайваню Лін Чіа-Лунг.

Крім того, Пекін дедалі наполегливіше заявляє про свої претензії практично на все Південно-Китайське море, як ключовий глобальний судноплавний маршрут. Зокрема, президент Філіппін застеріг Китай від перетину “червоної лінії”. Останніми місяцями давня суперечка між Китаєм і Філіппінами за територію в Південно-Китайському морі переросла в агресивні зіткнення. У Манілі заявили, що китайські патрульні кораблі стріляли з водометів по філіппінських човнах і суднах постачання. Філіппіни мають намір зміцнювати союз зі Сполученими Штатами в пошуках допомоги у протидії агресивній політиці Китаю.

“Кожна країна, велика чи маленька, має право користуватися своїми морськими ресурсами, вільно плавати і вести діяльність там, де це дозволяє міжнародне право. Переслідування, з яким зіткнулися Філіппіни, — небезпечне. І ми всі зацікавлені в тому, щоб Південно-Китайське море залишалося відкритим і вільним”, — прокоментував ситуацію міністр оборони США.

На тлі зростаючої напруженості, Німеччина направила в Індо-Тихоокеанський регіон свій флот. Як раніше зазначив міністр оборони Борис Пісторіус, близько 40% зовнішньої торгівлі Європи проходить через Південно-Китайське море. А напруженість у регіоні чинить тиск на свободу навігації та прохід торговими маршрутами.

“Важливо, щоб ми тепер усвідомили, що війна ближче, ніж думали, і що зрештою нам потрібно підготуватися до неї. І по-моєму, ще слід і озброїтися, щоб стримувати потенційних супротивників і нападників. ВМС Німеччини разом зі своїми партнерами прагнуть зробити внесок у збереження миру і стабільності”, — озвучив адмірал ВМС Німеччини Ахель Шульц.

США, Південна Корея і Японія домовилися про проведення цього літа нових тристоронніх спільних військових навчань. Про це повідомили на сайті Пентагону. Також країни мають намір зміцнювати співпрацю для забезпечення миру і стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні та за його межами.

Читайте також: Якщо Захід продемонструє слабкість, конфлікт між Тайванем і Китаєм стає реалістичним, — Полегкий

Прямий ефір