“Системи ППО потрібні зараз”: члени НАТО планують подвоїти зусилля щодо пошуку ресурсів, яких потребує Україна (ВІДЕО)

Прапори НАТО та України. Фото: nato.int

Усі члени НАТО, включаючи США, планують подвоїти зусилля щодо пошуку ресурсів, яких потребує Україна. Наприклад, Німеччина ініціювала ревізію систем протиповітряної оборони (ППО), що є у союзників, для передачі їх Україні, повідомляє FREEДОМ.

У той час, як Північноатлантичний альянс відзначав ювілей, 75 років, у Брюсселі завершилася зустріч Ради Україна — НАТО. У спільному відеозверненні українські та німецькі міністри закордонних справ Дмитро Кулеба та Анналена Бербок зазначили, що “системи ППО потрібні Україні зараз”.

За словами Кулеби, Німеччина пообіцяла негайно провести інвентаризацію всіх батарей Patriot та інших систем ППО, які є в НАТО та взагалі у світі. І проаналізувати, що можна зробити, щоби частину з них передати Україні. Інші члени Альянсу також знайдуть у своїх запасах додаткові засоби ППО і, за словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, зможуть оголосити про їхнє надання вже за кілька днів. Генсек НАТО наголосив, що союзники блоку розуміють невідкладність посилення військової підтримки України.

“Ситуація на полі бою залишається серйозною. Україні потрібно більше протиповітряної оборони, більше боєприпасів та більше допомоги. Я вітаю той факт, що останніми днями союзники зробили нові важливі заяви про допомогу. Це майже 600 млн євро від Німеччини згідно з чеською ініціативою щодо закупівлі боєприпасів, а також 10 тис. дронів від Великобританії, нові ракети та бронетехніка від Франції та новий пакет допомоги від Фінляндії на 188 млн євро”, — розповів Столтенберг.

Крім того, США обговорюють із союзниками та партнерами по НАТО, що може бути зроблено, щоб Україна мала необхідні їй ресурси, як найближчим часом, так і в майбутньому.

“У той час, як ми працюємо над розв’язання нагальних питань, ми також працюємо разом над створенням майбутніх Сил України, які зможуть стримувати агресію та захищатися від неї, якщо буде потрібно”, — наголосив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Він зазначив, що понад 30 країн уже підписали або перебувають у процесі переговорів та підписання двосторонніх угод з Україною у сфері безпеки.

Читайте також: Німеччина ініціювала пошук по всьому світу систем ППО для України, щоб позбутися “репутації нерішучості”, — Несвітайлов

Прямий ефір