Напередодні Україна отримала системи протиповітряної оборони (ППО) — зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) NASAMS і Aspide. Нові апарати легко інтегруються в загальну українську систему. Про це сьогодні, 8 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.
Він зазначив, що ЗРК, які постачаються союзниками, не тільки інтегруються в єдину систему ППО України, але й уже працюють на перемогу.
“У вигляді IRIS-T. Тільки патрони подавай і збиватиме, працюватиме ефективно. І чекаємо на решту обіцяного. На перший цикл, на перший період від Німеччини тих ще кілька установок і нарощування виробництва для того, щоб поступово замінювати наш парк зенітних ракетних систем на сучасні, такі як німецький IRIS-T або NASAMS. Також NASAMS, який вже прибув до України, теж працюватиме інтегровано в нашій системі разом із IRIS-T. Жодних проблем у цьому не повинно виникати. Aspide — система, яка очевидно на балансі стоятиме на озброєнні в протиповітряної оборони Сухопутних військ, теж посилить можливості саме ППО Сухопутних військ зі знищення, насамперед, безпілотних літальних апаратів”, — сказав Ігнат.
За словами речника Командування Повітряних сил ЗСУ, українська ППО унікальна, зокрема тим, що поруч із старими радянськими установками працює суперсучасна зброя.
“У нас працюють мобільні вогневі групи з ПЗРК на всій території України. У нас працюють стрілецька зброя, кулемети, які вже пристосовані до збиття повітряних цілей, великокаліберні. Працюють самохідні зенітні установки, такі як наша, скажімо, “Шилка”. І разом із нею стоїть поруч німецький “Гепард”. У нас працюють системи 70-х років розробки “Бук-М1″ або С-300 і разом із ними працює суперсучасний IRIS-T. Люди працюють просто героїчно, придумують нові методи і тактики ведення вогню, протистояння, протистоять високоточному озброєнню. Ніде у світі такої практики не було, щоб із таким озброєнням і так ефективно збивати саме ось ці крилаті ракети супротивника, малопомітні БпЛА, але також і літаки, і гелікоптери, яким, як казали, аналогів немає. У цьому і є унікальність нашої ППО, що силами, розумом, героїзмом людей і не без допомоги партнерів усе це разом працює як унікальна система протиповітряної оборони”, — пояснив Юрій Ігнат.
Читайте також: Закрити небо чи знищити пускові системи РФ — експерти розповіли, яка зброя зараз потрібна Україні
Раніше речник Командування Повітряних сил ЗСУ розповів, що наразі інтенсивність ракетних обстрілів України військами РФ із повітря знизилася. Хоча якби в Кремлі могли, то обстрілювали б її щодня. Тому Росія чекає на ракети з Ірану, дальність яких 300 і 700 км відповідно.