Сили оборони України просуваються в Курській області: у РФ немає позитивних варіантів реагування (ВІДЕО)

Курська область. Фото: argumentua.com

Україна в Курській області не залишила Росії позитивних варіантів реагування. У Путіна їх тільки два, вважає аналітик Інституту вивчення війни Джордж Баррос. Перший полягає в тому, щоб відмовитися від проведення масштабної військової операції. У цьому разі ЗСУ, ймовірно, зможуть утримувати зайняту в Курській області територію всю зиму. І другий варіант — перекинути боєздатні підрозділи російської армії з тимчасово окупованих територій України, а отже, знизити свої можливості на цих напрямках, інформує FREEДОМ.

Сили оборони України завдали нових ударів по переправах у Курській області. Після знищення всіх трьох мостів через річку Сейм у районі населених пунктів Кариж, Зване й Глушково, російські війська на прикордонній території опинилися затиснутими між лінією фронту та річкою. Щоб підтримувати логістику та евакуювати поранених, використовують понтонні переправи, а ЗСУ їх регулярно руйнують.

Військові аналітики Інституту вивчення війни, ґрунтуючись на геолокаційних даних, стверджують, що останніми днями українські військові просунулися на північ від Суджі. Крім того, Збройні сили України продовжують знищувати наземні лінії зв’язку й військову техніку противника в ближньому тилу Курської області.

Глави американської та британської розвідок назвали наступ ЗСУ значним досягненням та закликали союзників Києва не піддаватися на погрози Москви.

“Що ж, я думаю, що з боку українців типово зухвало та сміливо намагатися якимось чином змінити гру. І я думаю, що вони певною мірою вже її змінили”, — сказав глава Служби зовнішньої розвідки Великої Британії МІ-6 Річард Мур.

“Курська наступальна операція є значним тактичним досягненням. Ви знаєте, це не тільки підвищило моральний дух українців, але й виявило деякі вразливості путінської Росії та її збройних сил”, — зазначив директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс.

Бойові дії на території Росії послабили тиск армії країни-агресора на півдні України. Щоб протистояти операції ЗСУ в Курській області, російське командування перекидає туди військових із тимчасово окупованих територій України. Окрім особового складу, відтягує й військову техніку.

“У нас застосування артилерії було 1 до 12. Один наш снаряд на 12 російських. Що ви повинні зробити? Неважливо, скільки у вас людей тут стоїть, якщо у них 12 снарядів, а у вас один, у вас просто буде більше людей стояти й більше людей гинути. На Покровському напрямку дуже складно, але удари не 1 до 12, а 1 до 3. Розумієте різницю? Чи збільшилася в нас кількість зброї? Ні. Чи в них зменшилася? Так! Тому що перетягнули ті чи інші сили й ті чи інші засоби”, — сказав президент України Володимир Зеленський.

Росія перекинула в Курську область 60 тис. своїх військових, заявив лідер України. Не тільки з Херсонської та Запорізької, але й із Донецької та Луганської областей. До початку операції ЗСУ в Курській області Росія, ймовірно, планувала збільшити своє угруповання на території України, але наступ української армії зірвав ці плани.

“Генштаб збройних сил РФ внаслідок успішних дій Сил оборони України на Курському напрямку й можливості розширення зони контролю в напрямку Бєлгородської та Брянської областей був змушений створити оперативно-тактичні угруповання “Брянськ” і, відповідно, “Бєлгород”. Кожне з них налічує близько 30 тис. особового складу, тому ми можемо говорити про те, що загальна кількість сил РФ, які перекинуті на Курський напрямок з метою стримати наступ Збройних сил України, — це близько 100 тис. особового складу”, — сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Сили оборони України контролюють понад сто населених пунктів Курської області. Це близько 1 300 квадратних кілометрів. Заступник директора ЦРУ Девід Коен заявив, що якщо Росія спробує повернути ці території під свій контроль, бої для неї будуть важкими.

“Російську Суджу чекає доля українського Соледара або українського Бахмута. Її просто зітруть з лиця землі. І ця тактика вже реалізується. За оперативною інформацією, в район активного характеру бойових дій перекидаються важкі вогнеметні системи “Солнцепек”, тобто йтиметься про те, що росіяни будуть використовувати тактику, яку вони використовували під час штурму Маріуполя, Попасної та Авдіївки, використовуючи конвенційну зброю, яка заборонена для ведення міського бою”, — сказав Снєгирьов.

Подальші етапи операції в Курській області українське військово-політичне керівництво не озвучує. А деякі цілі розкрив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. За його словами, Сили оборони України розпочали наступ, щоб не дати Росії використати Курську область як плацдарм, відволікти сили країни-агресора від інших напрямків, створити зону безпеки й запобігти обстрілу цивільних об’єктів, поповнити обмінний фонд і підвищити моральний дух українців.

Читайте також: Курська операція — найбільший військовий успіх України після осені 2022 року, — Дикий

Нагадаємо, вже місяць Україна утримує контроль над частиною Курської області, на сьогодні — над сотнею населених пунктів у регіоні. Там російське командування кинуло у бій строковиків — без відповідного екіпірування, підготовки та озброєння.

Прямий ефір