Сили оборони України підтримують мир: що чекає на фронті на російських окупантів (ВІДЕО)

NASAMS. Фото: официальный сайт корпорации Kongsberg

Сили оборони України успішно просуваються за двома напрямками й закріплюються на зайнятих рубежах, повідомляють у Генштабі Збройних сил України. ЗСУ звільнили територію біля Авдіївки, а також неподалік Красногорівки Донецької області — вона була окупована з 2014 року. Днями, згідно з публічною інформацією, українські військовослужбовці повернули під контроль село Рівнопіль, повідомляє FREEДОМ

У Міноборони України заявили, що на Бахмутському напрямку українські захисники щодня просуваються по флангах.

“Вони розуміють, що з Бахмута може початися обвал усього. 10 місяців неможливо було взяти його їм — вони так і не взяли його до кінця, ми на південному заході тримаємося. Плюс зараз ми за рівних сил, по суті, завдяки вмотивованості, кращої роботи штабів, кращої роботи командирів рухаємося вперед”, — повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Сили оборони України продовжують вести наступальні операції й на півдні країни. Російська армія зазнає там масштабних втрат.

“Сили оборони України продовжували вести наступальну операцію на Мелітопольському та Бердянському напрямках. За тиждень унаслідок поліпшення оперативного (тактичного) становища та вирівнювання лінії фронту збільшено площу звільнених територій на 17 кв. км”, — написала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у Telegram.

Усе це не головні події запланованого Києвом контрнаступу, основні операції — попереду, запевняє міністр оборони України Олексій Резніков.

“Коли це станеться, ви це побачите… Усі все побачать. Як тільки стане спекотно, ми побачимо, наскільки вони [росіяни] стійкі. Нам потрібно довіряти нашим силам безпеки і оборони, а також нашим партнерам з надання зброї”, — сказав Резніков в інтерв’ю виданню Financial Times.

Для підтримки контрнаступу ЗСУ Сполучені Штати Америки виділили новий пакет військової допомоги. Він, серед іншого, включає ракети для систем HIMARS, снаряди для артилерійських і зенітно-ракетних комплексів, машини піхоти Bradley, бронетранспортери Stryker та обладнання для розмінування.

“Цей пакет вартістю до 500 млн доларів містить ключові можливості для підтримки контрнаступальних операцій України, зміцнення її протиповітряної оборони, щоб допомогти Україні захистити свій народ, а також додаткову бронетехніку, протитанкові системи, критично важливі боєприпаси та інше обладнання, щоб допомогти Україні дати відсіч агресивній війні Росії”, — йдеться в повідомленні на сайті Міністерства оборони США.

Захистити небо Україні допомагає і Литва. У Вільнюсі заявили, що найближчим часом мають доставити системи NASAMS.

“Уже зовсім скоро в Україну приїдуть 2 системи NASAMS для захисту неба. У свій останній візит до Норвегії я був у компанії Kongsberg, яка, власне, виробляє системи NASAMS, і ми говорили про співпрацю, про те, як допомогти Україні, а сьогодні це стало реальністю”, — сказав президент Литви Гітанас Науседа.

Про нову оборонну допомогу для України, а саме передачу бронетранспортерів, машин спецпризначення, вантажівок і причепів на понад 73 млн доларів, оголосила Австралія. Другий від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну пакет військово-технічної підтримки ЗСУ затвердила Болгарія. Вартість і конкретні позиції поки що не розголошують.

Крім того, ЄС погодився збільшити фінансування Європейського фонду миру — він надає підтримку збройним силам не тільки України, а й інших країн, зокрема Грузії та Молдови. Фінансова стеля фонду тепер становить понад 12 млрд євро.

Читайте також: Матеріально-технічна допомога Україні від партнерів — це перемога з двох сторін, — Івченко

Нагадаємо, як заявив президент України Володимир Зеленський, ніхто вже не сумнівається, що Україна здатна захистити себе і своїх союзників.

Прямий ефір