Сили оборони України не дозволяють росіянам наростити угруповання для проведення наступу — деталі від Грабського

Українські військові. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Сили оборони України не дають російським окупантам можливості наростити своє угруповання для проведення масованих наступальних дій. Про це сьогодні, 3 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Сергій Грабський.

Він зазначив, що російське угруповання військ в Україні має стабільну чисельність, що говорить про те, що воно постійно поповнює втрати.

“Тобто слід розуміти це так, що Росія має можливості заповнити втрати, але вона не має поки що можливостей, і ми не даємо їй такої можливості, наростити своє угруповання для того, щоб проводити масовані наступальні дії”, — сказав Грабський.

За його інформацією, спостерігається певна активізація російських окупаційних військ на окремих ділянках фронту, де вони намагаються поліпшити своє тактичне становище. Так, на Сватівському та Кремінському напрямку вони намагаються контратакувати українські війська.

“А саме важкі бої тривають у районі Андріївки — це південний фланг Бахмута, вони намагаються просуватися в районі Мар’їнки, вони намагалися атакувати наші війська в районі Авдіївки. І, намагаючись стримати наш наступ, вони проводять відчайдушні контрнаступальні дії в районі Вербового. Таким чином ми бачимо, що противник нібито здебільшого намагається стабілізувати та не допустити прориву наших сил на всіх напрямках або намагається відволікти наші війська. Але він не здатний вести широкомасштабні наступальні дії”, — сказав експерт.

Грабський зазначив, що поповнення військ противник здійснює з внутрішніх резервів. За місяць росіяни мають можливість посилити або поповнити своє угруповання приблизно на 20-25 тис. осіб.

Експерт констатував, що Росія має значно більшу кількість ресурсів, тому для України досить безглуздо намагатися виграти в цих перегонах, намагаючись наростити кількісно угруповання сил і засобів.

“Тому йдеться про підвищення саме якісної переваги тут. Тобто посилення засобів протиповітряної оборони, посилення засобів радіоелектронної боротьби і створення нових спеціалізованих засобів, безпілотних ударних авіаційних комплексів, які могли б придушити переваги РФ. Знову ж таки, хочу звернути увагу на те, що росіяни використовують квадрокоптери, по суті своїй це цивільні версії, які вони купують, де тільки можуть. Грошей у них поки що вистачає, на жаль. І це говорить про те, що вони поки що не змогли створити якусь масову зброю саме як зброю. Тобто ось ця витрата грошей на цивільні версії, які модифікуються під потреби армії, говорить про невисокий рівень розвитку саме цієї техніки. Тому тут ми маємо шанс за допомогою наших союзників, безумовно, досягти певної переваги у створенні та отриманні нових засобів, які будуть точніші, ефективніші”, — сказав Грабський.

Читайте також: 360 загарбників, 40 ворожих артилерійських систем та 15 танків знищені за добу: Генштаб ЗСУ оновив та відкоригував дані щодо втрат росармії

Нагадаємо, на фронті впродовж понеділка, 2 жовтня, відбулося 35 боєзіткнень: ворог намагався відновити втрачене положення на Бахмутському, Авдіївському й Запорізькому напрямках.

Прямий ефір