На даному етапі війни українські Сили оборони можуть якісно змінити ситуацію на фронті. Але для цього немає якогось універсального засобу. Необхідні різні види озброєнь, у комплексі. Насамперед авіація, далекобійні ракети, касетні боєприпаси. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив військовий аналітик, колишній співробітник Служби безпеки України Іван Ступак.
“Немає такої, умовно кажучи, рятівної палички, яка ось щойно з’явилася і розметає російські війська. Нам потрібна, передовсім, авіація. І далекобійні ракети, які ми повинні, імовірніше за все, купувати. Тому що те, що ми зможемо отримати безкоштовно, має дуже обмежений радіус дії і, цілком можливо, не зіграє вирішальної ролі на фронті”, — сказав аналітик.
Наприклад, до тих же F-16 є ракети, які коштують близько 15 тис. дол. І Україна їх може отримати. Але є ракети, вартість яких близько 1 млн дол., але вони мають набагато більший радіус ураження, зазначив Ступак.
“Є ракета AIM-120, яка коштує 1 млн дол. або під 2 млн дол. кожна. Але там радіус дії такий, що можна знищувати авіацію, яка перебуває за сотні кілометрів. Наприклад, літак над Запоріжжям може вистрілити в російський літак, який перебуває далеко за Луганськом, ближче до російського кордону. Або, наприклад, влучити в російський літак, який над Джанкоєм або за ним. Тобто це серйозна зброя, яка може суттєво вплинути на ситуацію”, — пояснив експерт.
Українським військовим також потрібні ракети ATACMS (“Атакамс”), касетні боєприпаси, продовжив Ступак.
“Про радіус дії “Атакмс” у 300 кілометрів поки що не йдеться. Того, що передали США, поки що більш ніж достатньо, аби закрити близько 85% окупованої території України. Тому 300 км, я думаю, поки що не треба. Касетні боєприпаси також потрібні, ракети на 160 км радіусу дії і просто боєприпаси з дальністю 160 км — було б дуже чудово”, — резюмував аналітик.
Читайте також: Яка зброя необхідна Силам оборони України на Південному напрямку, розповіла Гуменюк
Нагадаємо, Міністерство оборони США оголосило про додатковий пакет допомоги для України у сфері безпеки та оборони. Він включає 125 млн дол. для невідкладних потреб ЗСУ на полі бою, а також 300 млн дол. для зміцнення протиповітряної оборони в довгостроковій перспективі.