Кремль хоче розширити вплив у країнах Африки. Російське Міністерство оборони створить так званий “Африканський корпус”. Підрозділи будуть використовуватися для “вирішення військових завдань та протидії впливу Європи”. Тобто фактично вести повномасштабні бойові дії на території третіх країн, передає FREEДОМ.
Зарплата 280 тисяч рублів (або майже 3 тисячі євро), безкоштовне медобслуговування, а також страховка життя та здоров’я за рахунок федерального бюджету. Прокремлівські Telegram-канали вже активно агітують вступати до нового африканського корпусу Міноборони Росії. Деякі з них повідомляють, що корпус формується під патронатом ГРУ, його очолить Костянтин Мірзоянц — ставленик друга Путіна Віталія Тимченка. Причому мету ініціативи — фактично гібридну окупацію — там навіть не приховують.
Подібне ставлення до незалежних суверенних держав для Росії є нормою. І країни Африки страждають від цього найбільше. Нібито для боротьби з впливом Заходу, а фактично для контролю над потоком ресурсів, російські найманці підтримували військові перевороти або просто захоплювали інфраструктурні об’єкти в Центрально-Африканській Республіці, Малі, Демократичній Республіці Конго та Нігері. І все це лише за останні кілька років. Примітно, що назвою африканський корпус Росії відсилає до колонізації континенту європейськими країнами, що у самій Африці сприймають вкрай негативно.
“Тут ще можна провести паралель з африканським корпусом Роммеля, який діяв у Північній Африці під час Другої світової війни з німецької сторони. Існує безліч історичних паралелей. І, звичайно, це такий значний гуманітарний провал. Звичайно, його потрібно використовувати та піднімати на міжнародних платформах, демонструючи, що в експансії Росії немає ідеї — з чим вона йде, що вона приносить іншим народам”, — заявив Юрій Олійник, керівник дослідницьких програм неурядового центру “Українські студії стратегічних досліджень”.
Раніше такі завдання виконувала ПВК “Вагнер”. Після смерті Пригожина Москва намагалася підпорядкувати собі африканську інфраструктуру ПВК. Проте, за даними американського Інституту вивчення війни, ці спроби провалилися. Тому тепер Кремль змушений визнавати найманців офіційно.
“Необхідність публічного оповіщення про вербування в російський “Африканський корпус” підтверджує заяву інсайдерського джерела про те, що спроба МО безпосередньо найняти колишніх співробітників “Вагнера” для операцій в Африці була переважно безуспішною”, — з доповіді Інституту вивчення війни.
На противагу російській неоколоніальній політиці, Україна розвиває з Африкою тісні взаємини, засновані на партнерстві. Так, міністри закордонних справ України та Танзанії Дмитро Кулеба та Дженьюарі Макамба вперше провели телефонну розмову. Менш як за рік міністр закордонних справ України відвідав 12 африканських країн. А Максим Субх, спеціальний представник України з Близького Сходу та Африки, анонсував відкриття нових посольств України на континенті.
Читайте також: Україна готова бути стратегічним партнером країн Африки, — Зеленський