Сигнал Кремлю про готовність НАТО захищатися від агресії, — експерт про навчання Альянсу в Балтійському морі

Навчання НАТО. Фото: nato.int

У Балтійському морі розпочалася активна фаза навчань НАТО Baltops 24. Цього року вони стали найбільшими за свою історію. Це сигнал Кремлю, що країни Альянсу готові до можливих агресивних дій з боку Російської Федерації. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військовий оглядач Денис Попович.

“Країни-члени НАТО демонструють свою готовність і свої можливості захищатися від можливих воєнних дій РФ. На мою думку, наразі Росія не здатна на такі дії в бік країн-членів НАТО, тому що вона загрузла в Україні. Але цілком імовірно, що в майбутньому така загроза з боку РФ може скластися”, — прокоментував військовий експерт початок навчань НАТО Baltops 24.

За його словами, почавши повномасштабний наступ в Україну, Російська Федерація втратила Балтійське море.

“Початок повномасштабного наступу спонукав вступити до НАТО Фінляндію та Швецію. Крім того, членами Альянсу є країни Балтії. Тому нині Балтійське море, грубо кажучи, стало внутрішнім морем НАТО. Це дуже не влаштовує Росію, оскільки її Балтійський флот дуже поступається об’єднаному флоту країн-членів Альянсу. Крім того, у РФ прекрасно розуміють, що нинішні проблеми в Балтійському морі — це прямий наслідок повномасштабного вторгнення на територію України. Саме це стало поштовхом до вступу в НАТО Фінляндії та Швеції. Тому в цій ситуації РФ може нарікати тільки на себе. І спостерігати, як НАТО проводить наймасштабніші навчання за всю історію Альянсу в Балтійському морі”, — резюмував експерт.

Читайте також: Російський режим можна порівняти з режимом нацистської Німеччини, і протистояння йому має бути таким самим, — Олещук

Прямий ефір