Рік, що минає, був провальним для російської дипломатії, тому Москва намагається досягти своїх цілей за допомогою шантажу та погроз.
Про це у програмі “Украина на самом деле” телеканалу UA розповів політолог Петро Олещук.
“Значною мірою рік для Росії щодо дипломатії був провальний. Відбулася Кримська платформа, вона показала, що Захід підтримує територіальну цілісність та суверенітет України. Усі країни на установчому саміті Кримської платформи однозначно висловили свою позицію. Тобто надії на те, що в якомусь найближчому майбутньому Росія зможе домогтися від Заходу визнання анексії Криму, вона вже не має”, – наголосив експерт.
Крім того, сертифікація російського газового проєкту “Північний потік-2” не здійснена, хоча Кремль розраховував на позитивне для себе рішення цього року.
“Мали запустити “Північний потік-2”. Але переграли з тиском та шантажем Європи та домоглися прямо протилежного. Зараз уже ясно, що “Північний потік-2” найближчими місяцями не буде запущений, і його доля надалі також неоднозначна. Але найголовніше – європейці зрозуміли, що таке співпраця із Росією. І вже Європейський Союз розглядає підходи щодо того, що необхідно створювати запаси газу перед початком нового опалювального сезону. Ну й загалом бути готовими до різних сюрпризів. Причому цими іграми з тиском вони налаштували проти себе навіть країни, які досить лояльно ставилися до Росії”, – деталізував політолог.
І в цій ситуації Росія використовує вже традиційний для неї елемент – спроби шантажу та погроз на адресу світової спільноти, а саме Заходу, США та НАТО.
“І ось вона [Росія] вже висуває ультиматуми. Але вже не Україні, а Сполученим Штатам (щодо нерозширення НАТО на схід, – ред.). Висуває Штатам вимоги, які, в принципі, виходять за межі будь-якої дипломатичної традиції та процедури. І, як на мене, це не демонстрація сили. Це, найімовірніше, демонстрація безсилля“, – підсумував Олещук.
Повна версія інтерв’ю: “Ритуальні танці” російської дипломатії: про погрози Кремля говоримо з Петром Олещуком
Нагадаємо, Росія висунула умови НАТО та США щодо гарантій безпеки. Один із них – Україна не повинна увійти до НАТО.
В свою чергу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію відвести війська та повернутися до дипломатії.
Читайте також: НАТО підтримує суверенність і територіальну цілісність України, – Столтенберг