Військово-морський флот Збройних сил України змінюється і вдосконалюється. За останні два роки структура пройшла багато трансформацій. І ця робота вже дає свої плоди. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 24 серпня, сказав речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.
“ВМС ЗСУ — це структура, яка включає в себе велику кількість різних підрозділів. Вона багатофункціональна, сучасна. І розвивається в тій парадигмі, яка зараз продиктована реаліями”, — сказав речник.
За останні два роки, за словами Плетенчука, багато підрозділів було створено з нуля, а багато було трансформовано.
“Ми рухаємося в тому форматі, який був визначений раніше, згідно з українською морською стратегією, ми її виконуємо планово. Наша структура пройшла багато змін. Змінився характер дій, стратегія, тактика. За ці два роки багато підрозділів було створено, багато — змінено, починаючи з річкової флотилії, корпусу морської піхоти, бригади дронів, протимінного дивізіону, закінчуючи морською авіацією і, звичайно ж, безпосередньо морською флотилією, яка теж зазнала чимало змін. У ВМС ЗСУ вчаться працювати на нових одиницях. Стратегія розвитку флоту — це завжди на роки. І те домашнє завдання, яке ми мали виконати, умовно, на вчора, ми вчора і виконали”, — зазначив Плетенчук.
Він наголосив, що успішне протистояння Чорноморському флоту РФ — це зусилля та ініціатива багатьох людей. А головне — це правильне бачення розвитку флоту з боку вищого керівництва країни.
“Той же контракт, наприклад, на будівництво другого корвета для України. Він був підписаний восени 2022-го, коли було досить важко, але, втім це було зроблено. І вдалося нам багато чого завдяки тому, що ми брали й робили”, — акцентував спікер.
Берегові артилерійські війська також дуже сильно змінилися за ці два роки. Хоча на початку повномасштабного вторгнення РФ мали інший вигляд, доповнив Плетенчук.
“Українська морська піхота, яка сьогодні присутня практично на всіх театрах бойових дій, і своїм духом, і своїм стилем ведення бойових дій показує високий рівень. Морська піхота Військово-морських сил і в Курській області працює, і на Донеччині, і на півдні України. І так, ініціатива — найголовніше. Бажання йти вперед і бажання щось робити”, — резюмував Плетенчук.
Читайте також: Росія не наважується встановлювати нові міни у Чорному морі, але загроза залишається, — речник ВМС України
Нагадаємо, українські морські дрони MAGURA за півтора року вразили близько двох десятків суден Росії.