Своєю формулою миру Україна пропонує глобальну стабільність і нові правила гри, — політолог

Ігор Попов. Фото: uatv.ua

Своєю формулою миру Київ пропонує не просто перемир’я або стабільний мир в Україні, а ініціює глобальні переговори про стабільність у всьому світі. Щоб після війни РФ проти України подібна не виникла в будь-якій іншій точці. Таку думку озвучив в ефірі телеканалу FREEДОМ експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

“Україна пропонує не просто тимчасове перемир’я і навіть не просто стабільний мир. Україна пропонує все ж таки глобальні переговори, розуміючи, що навіть миром в Україні все не може обмежитися. Сьогодні фактично весь світ вступає в етап Третьої світової війни, і тому ми говоримо про глобальну стабільність, про нові правила гри. І частиною цього буде, звісно, досягнення певних домовленостей між Росією і Заходом, щоби РФ теж розуміла, що ті ультиматуми, які вона висувала, скажімо, 2021 року, не відповідають не просто міжнародному праву, а навіть нинішньому порядку речей”, — зазначив політолог.

Із нинішньої війни, яку веде Росія проти України, уже зроблено багато уроків, вважає Попов.

“Уже всі бачать, що й Організація Об’єднаних Націй потребує трансформації, і ОБСЄ. Тобто структури, які створювалися після Другої світової війни. Виявилося, що вони теж не були готові до цих викликів. І в тих пропозиціях, які розробляються в межах формули миру Києва, йдеться саме про глобальну архітектуру, про те, щоб після війни в Україні не виникла така сама війна в будь-якій іншій точці”, — резюмував гість ефіру.

Він також звернув увагу на те, що позиція деяких країн щодо війни РФ проти України видозмінюється.

“Наші союзники — ті, хто дають нам зброю, гроші. Це ті країни, для яких війна в Україні — їхня війна теж, вони це розуміють. І тому вони разом із нами відбивають російську агресію і рятують світ від глобальної війни. А ось ті держави, що комунікують із нами й ведуть діалог, у чомусь не погоджуються, однак вислуховують наші пропозиції, їхня позиція теж видозмінюється. І це видно за результатами голосування на Генеральній асамблеї ООН. Періодично дедалі більше і більше країн підтримують проєкти наших резолюцій. Це наші партнери. І деякі країни переходять із партнерів у розряд союзників”, — доповнив політолог.

Читайте також: Дедалі більше країн показують зацікавленість у формулі миру Києва — чого очікувати від саміту в Джидді: аналіз політолога

Як повідомлялося раніше, формулу миру президента України Володимира Зеленського обговорять у Саудівській Аравії 5-6 серпня. Зустріч радників лідерів впливових держав у Джидді відбудеться без участі Росії. 

Прямий ефір