Світовий нафтогазовий ринок насичуватиметься грошима, але Росії в ньому не буде — думка експерта

Андрій Закревський. Фото: Facebook

Завдяки регулюванню світового ринку, ціни на нафту підтримуються у діапазоні від 70 до 90 доларів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління Асоціації “Нафта та Газ України” Андрій Закревський.

“Коридор на 70 – 90 доларів викликаний не ринковими відносинами зараз на нафтогазовому ринку. Опускати ціну нижче 70 доларів було невигідно, бо треба було запускати альтернативні проекти. Зараз країни прагнутимуть зробити “м’яку посадку”, насичуватиметься ринок грошима, але Росії там не буде”, — сказав Закревський.

Він наголосив, що Росія постійно бреше про свої доходи.

“Росія скорочує видобуток, хоча бреше, що зі страшною силою нарощує його. Позавчора в Казахстані на 56% впав видобуток нафти на основних родовищах. Тобто чомусь у всіх видобуток падає, усі скорочують видобуток, а РФ ось єдина, яка безпрецедентно “збільшила переробку та видобуток нафти”, — сказав Закревський.

Експерт зазначив, що Німеччина не проводить нафтопровід, Данія перекрила протоки для зрідженого газу з Росії та Греція також відмовляється перевозити російську нафту.

“Йдеться про те, як повернути ринкові відносини на нафтогазовий ринок. Але про Росію там не йдеться. І те, що зараз Росія представлятиме себе на засіданні ОПЕК+, ні про що не говорить”, — сказав Закревський.

Читайте також: Росії не вистачає танкерів для постачання нафти: що відбувається (ВІДЕО)

Прямий ефір