Світова спільнота посилює санкційну політику проти Росії — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Європейський Союз має намір представити черговий пакет санкцій щодо Росії вже на початку наступного тижня, заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. До нового пакету, ймовірно, увійдуть обмеження на постачання російських алмазів і товарів подвійного призначення, а також буде вжито заходів щодо боротьби з обходом Росією вже введених санкцій, інформує FREEДОМ.

Незважаючи на санкції, Росія продовжила отримувати зброю з Європи і США після повномасштабного вторгнення в Україну. За даними німецьких розслідувачів, в армію країни-агресора потрапило понад 7 тис. одиниць цивільної вогнепальної зброї західних виробників і майже 8 млн боєприпасів до неї.

“Одне можна сказати напевно: зброя не потрапляла в Росію безпосередньо від німецьких або інших західних виробників. Можливо, вони пішли в обхід через посередників в інших державах. Особливо сильно в першому півріччі 2023-го порівняно з усім 2019 роком зросли поставки до Об’єднаних Арабських Еміратів, Хорватії, Угорщини, Казахстану, Північної Македонії, Польщі та Узбекистану. Казахстан, наприклад, імпортував 1 015 одиниць цієї зброї з Німеччини в першій половині поточного року. Там стільки мисливців і спортивних стрільців?” — йдеться в розслідуванні німецького порталу Correctiv.

Припинити обхід Росією західних обмежень — один із пріоритетів санкційної політики. Так, черговий пакет санкцій, ухвалений Сполученими Штатами 2 листопада, охоплює 130 фізичних і юридичних осіб із Росії, які надають Москві необхідні для продовження агресії технології та обладнання від третіх країн, зокрема, “Арктик СПГ-2”.

Це проєкт із видобутку природного газу вартістю 25 млрд дол., 60% якого належить російському “НОВАТЕК”, решта 40 — іноземним інвесторам. По 10 відсотків у китайських компаній CNPC і CNOOC. Ще 10 — у французької Total.

Останні 10 належать консорціуму японських компаній Mitsui і JOGMEC. Усі ці підприємства сьогодні стоять перед вибором: дотримуватися американських санкцій і зазнавати збитків або проігнорувати їх і вже самим потрапити під економічні обмеження.

“Американська влада дійсно взялася за тих, хто допомагає російським компаніям обходити санкції. Наприклад, в оновленому списку санкцій 15 компаній з ОАЕ. Причому це не “дочки” російських підприємств або банків. У тому ж списку компанії, зареєстровані в Латвії, Швеції, Ірландії. Нові американські санкції торкнулися не тільки російського паливно-енергетичного, а й фінансового сектора. До чорних списків потрапили ще 7 російських банків і один люксембурзький”, — зазначив економічний оглядач Максим Блант у матеріалі для для “Радио Свобода”.

Слідом за США обмеження збираються посилити і європейці. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала черговий, 12-й за рахунком, пакет санкцій. У ньому буде і розширення санкційних списків, і нові обмеження на експорт у РФ європейських товарів і на імпорт російських у країни-члени ЄС.

У Європейському Союзі вже ведеться моніторинг того, які країни купують підсанкційні для Росії товари, і як змінилася динаміка цих покупок.

За словами Урсули фон дер Ляєн, це робиться для того, аби зрозуміти, що якщо певна країна різко збільшила закупівлю такої продукції, а потім буде встановлено, що вона реекспортувала ці товари до РФ, відповідно, це має призводити до санкцій проти країни, яка робила подібні дії.

Посилити санкції планують і країни G7. На дводенній зустрічі міністрів закордонних справ держав “Великої сімки” в Токіо глава МЗС Японії Йоко Камікава заявила, що в умовах зростаючої напруженості на Близькому Сході важливо, щоб країни G7 послідовно підтримували Україну.

Вони також зобов’язалися не розморожувати російські активи до компенсації Україні збитків і запобігати обходу росією санкцій.

“Ми повторюємо наш заклик до третіх сторін негайно припинити надавати матеріальну підтримку російській агресії, інакше їм доведеться зіткнутися з серйозними втратами. Щоб скоротити доходи, які Росія отримує від свого експорту, ми прискоримо наші консультації з виробництва в енергетиці, металах і нетехнічних алмазах Росії”, — йдеться в заяві міністрів закордонних справ країн G7.

Одразу по трьох секторах російської економіки вдарила і Велика Британія. Напередодні, 8 листопада, Лондон оголосив про нові санкції щодо 29 фізичних і юридичних осіб, які працюють у російському золотодобувному, нафтовому і стратегічному секторах.

До списку потрапили, зокрема, найбільший російський золотопереробний завод, російські олігархи та бізнес, а також підприємства з третіх країн.

Читайте також: Вибудовується серйозний фронт тиску на російську економіку — подробиці від Пендзина

Як повідомлялося раніше, в Росії відбувається стрімке зростання інфляції та падіння реальних доходів населення через війну проти України. 

Прямий ефір