Світ не зможе вплинути на співпрацю між Іраном і Росією, — головред Defense Express

іран иран
Фото: slovoidilo.ua

Західна спільнота не зможе припинити співпрацю між вже підсанкційними Іраном і Росією. Таку думку сьогодні, 18 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив головний редактор видання Defense Express Олег Катков.

Він зауважив, що попри санкції Іран максимально наблизився до створення ядерної зброї, освоїв виробництво нових балістичних ракет і розширив виробництво безпілотних літальних апаратів (БпЛА) і крилатих ракет. Не обійшлося і без допомоги Москви, адже саме країна-агресор співпрацює з Тегераном і може передавати йому як ядерні, так і ракетні технології.

“Світ, найімовірніше, жодним чином узагалі не зможе нічого зробити санкціями, тому що ця країна перебуває під доволі жорсткими санкціями вже багато років, і перші з них були застосовані одразу після Ісламської революції. За цей час країна повністю адаптувалася до цих умов співпрацею з іншими країнами-ізгоями”, — сказав він. 

Експерт наголосив, що протягом десятиріч Ірану допомагали обходити обмеження різні країни. Серед них, крім КНДР та Іраку, є Росія, яка прямо постачає Тегерану озброєння, наприклад, ЗРК “Тор”.

“Те, як протидіяти — це виключно гіпотетичне питання. Без проведення повномасштабної війни проти Ірану, напевно, взагалі неможливо. Тому що, знову-таки, Іран та Ірак мають пряме транспортне сполучення — ціле Каспійське море. Можна запроваджувати санкції, але санкції як залізна завіса, що повністю унеможливлює будь-який імпорт озброєння, навіть компонентів для його створення, ну, це неможливо”, — каже він. 

Катков нагадав, що СРСР вже перебував під технологічною блокадою з боку Заходу, однак це не завадило йому створювати озброєння.

“Якщо подивитися на найбільш критичні компоненти, електронні компоненти, то 95% радянських транзисторів — це просто копії західних. І тому, скажімо так, на пряме запитання, чи може якось світ унеможливити передачу Іраном озброєння або вплинути на співпрацю Ірану і Росії взагалі, на мій погляд, відповідь, на жаль, ні”, — підсумував Олег Катков.

Читайте також: Допомога Ірану Росії: як світ реагує на співпрацю Тегерана і Москви у військовій сфері (ВІДЕО)

Раніше генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж заявив, що активне військове співробітництво Ірану та Росії є загрозою для глобальної безпеки.

Прямий ефір