Фінляндія закрила кілька пунктів пропуску на кордоні з Росією. У країну тепер не пропускають росіян на велосипедах. Ще раніше Гельсінкі заборонили російським громадянам на легкових автомобілях в’їзд у країну. За прикладом Фінляндії слідують і інші сусіди Росії, інформує FREEДОМ.
З початку повномасштабної війни Росії проти України, Латвія активно підтримує Київ і прагне захистити себе від токсичного сусіда.
Раніше сейм заборонив перебування в країні автомобілів з російськими номерами. А в жовтні 2023 року на кордоні з Росією — закрили контрольно-пропускні пункти (КПП) Вієнтулі та Педедзе.
Латвійські прикордонники посилили і кордон із Білоруссю — звідти до країни постійно намагаються потрапити нелегальні мігранти. Іноді таких спроб не менше 100 на день, повідомив міністр внутрішніх справ Латвії Ріхардс Козловскіс.
“Це такий новий спосіб, за допомогою якого знову можна чинити тиск, а саме через прикордонні пункти пропуску. Ми не можемо цього виключати, ми перебуваємо в одному човні з усіма нашими колегами”, — наголосив латвійський міністр Козловскіс.
Фінляндія закрила чотири з дев’яти КПП на кордоні з Росією: Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра та Ніірала. Гельсінкі звинувачують Кремль в організації напливу нелегальних мігрантів із третіх країн — Іраку, Ємену, Сирії та Сомалі.
Прикордонна служба Фінляндії повідомила, що із серпня до 11 листопада цього року через кордон до країни намагалися потрапити понад 90 осіб без документів.
“Будучи членом ЄС і НАТО, Фінляндія рішуче засуджує напад Росії на Україну. Тому ми були готові до різних дій і злого наміру Росії, і ця ситуація теж не стала для нас несподіванкою. Метою створення подібних ситуацій є також внесення розколу і розбіжностей у суспільство. Зараз ми зробили рішучі та оперативні дії, щоб не допустити погіршення ситуації на східному кордоні”, — зазначив прем’єр-міністр Петтері Орпо.
Кремль свідомо пропускає мігрантів через свої пропускні пункти в бік Фінляндії, заявив президент країни Саулі Нііністьо.
Він вважає, що це помста Москви у відповідь на плани Гельсінкі підписати угоду про співпрацю у сфері оборони з Вашингтоном.
“Очевидно, що російська влада сприяла людям у перетині кордону з Росії до Фінляндії. Не виключено, що така форма нелегального в’їзду, яку ми зараз спостерігаємо, може швидко і значно збільшитися і посилитися. Це вже створює навантаження на фінську владу”, — сказала міністр внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен.
З такою ж російською гібридною атакою зіткнулася й Естонія.
Міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс повідомив, що вісім громадян Сомалі намагалися перетнути кордон без відповідних документів. А керівник прикордонної служби заявив — Естонія може закрити чотири пропускні пункти на кордоні з Росією.
“Громадяни Сомалі навряд чи самі все це придумали. Без відповідних прав вони не зможуть перетнути російський кордон. Наш посил полягає в тому, що через Естонію таким чином не можна в’їхати до Європейського Союзу. Ми вже можемо назвати це гібридною атакою. Це робиться дуже свідомо, люди приходять до нас, починають просити притулку і міжнародного захисту, а ми повинні почати їх розміщувати і приймати”, — розповів Лаурі Ляенеметс.
Норвегія також у разі потреби готова закрити кордон із Росією. Як повідомила глава Мін’юсту Норвегії Емілі Енгер Мель, зараз підвищеної активності на єдиному сухопутному пункті пропуску немає, але прикордонна служба Норвегії уважно стежить за ситуацією.
Читайте також: В Росії ухвалили бюджет із рекордними воєнними витратами на 2024 рік — огляд (ВІДЕО)