Будівництво Польщею системи укріплень “Східний щит” на кордонах із Росією та Білоруссю є реакцією країни на “ефект Бучі”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів колишній член уряду Польщі, екссекретар польської делегації в Парламентській асамблеї НАТО Пьотр Кульпа.
“Так, це насправді результат “ефекту Бучі”. Тому що доктрина оборони НАТО заснована була на, що називалося, deterrence by punishment. Це допускало варіант, що росіяни заходять на територію Польщі або балтійських країн, і потім союз буде відбивати захоплені території. Ну, те, що вони показали в Бучі, в Ірпені, в Бородянці, де просто людей вбивали, де просто показали, що за короткий час вони в змозі знищити значну частину населення. Просто це звірство змусило стратегів НАТО усвідомити, що жодна країна не допустить, щоб їхнє населення піддавалося окупації, тому що вони показали себе як справжнісінькі бандити. Це змінило спосіб мислення про оборону”, — сказав він.
Кульпа також наголосив, що в місцях, де Україна побудувала укріплення, російським окупантам дуже складно пробиватися. Цей український досвід змінив концепцію як у Польщі, так і в балтійських країнах, які не мають наміру пускати росіян на свою територію.
“Ось тому концепція, з одного боку, протидії гібридній війні, і бойового зміцнення насправді, щоб кордон був кордоном, через який не пропускаємо потенційного окупанта”, — сказав він.
Читайте також: Польща та Румунія мають лобіювати питання про збиття російських дронів над їхніми територіями — думка Джигуна
Нагадаємо, на фінському кордоні з Росією завершили будівництво ще однієї ділянки паркану. Біля переходу Вааліма до кінця наступного року планують встановити 12 км огорожі. Стіну на кордоні з РФ також будують і біля інших переходів. Паркан буде на пів метра вищим, ніж планувалося раніше — 3,5 м, пише Yle. Загалом Фінляндія побудує 200 кілометрів постійного загородження на східному кордоні до кінця 2026 року.