Суровікін відповість за всі злочини, які він скоював, незалежно від того, фаворит він Путіна чи ні, — Сидельников

Сергій Суровікін. Фото: ukrinform.ua

Колишній головнокомандувач повітряно-космічними силами Російської Федерації Сергій Суровікін з’явився на публіці вперше після заколоту творця приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євгена Пригожина. Суровікін — військовий злочинець, якого має бути засуджено попри те, фаворит він президента РФ Володимира Путіна чи ні. Таку думку сьогодні, 5 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський політик, лідер міжнародного руху “Говоріть Голосніше” Андрій Сидельников.

“Суровікін є злочинцем із 1991 року (мотострілецький батальйон Таманської дивізії під командуванням Суровікіна на смерть задавив у тунелі на Садовому кільці трьох учасників масової акції протесту проти спроби перевороту, – ред.). Він відповідальний за тих трьох героїв Росії, які поклали своє життя на благо зміни режиму. І він тоді легко відбувся. І до інциденту з Пригожиним він перебував на високих постах. Такі люди мають довічно сидіти. Тому якщо Путін не вирішить його вбити, Суровікін надалі відповість за всі злочини, які він скоював, незалежно від того, фаворит сьогодні він Путіна чи ні”, — пояснив він.

У Росії ще не закінчилася низка розправ над тими, хто причетний до заколоту Пригожина, вважає російський політик.

“Подивимося, кому ще російська влада покаже немилість, і хто тоді підтримав заколот Пригожина. Більш-менш зрозумілі якісь прізвища. Потрібно розуміти, що за всією цією дією стоїть Сергій Владиленович Кирієнко (колишній голова уряду Росії, — ред.), який сьогодні є прямим військовим злочинцем, навіть не пособником. Він обов’язково буде в Гаазькому трибуналі, якщо доживе до цього моменту”, — зазначив він.

Читайте також: У Росії восени почнеться нова хвиля мобілізації, і аргумент зубожіння населення використовуватимуть рекрути, — Сидельников

Прямий ефір