“Супернеділя” в ЄС: європейці обирають депутатів Європарламенту

Прапор ЄС. Фото: ukrinform.ua

Сьогодні, 9 червня, в Європейському Союзі “супернеділя” виборів до Європарламенту. Мільйони європейців обирають тих, хто формуватиме політику ЄС на найближчі п’ять років, повідомляє FREEДОМ.

Сьогодні — головний і останній день голосування, яке стартувало в четвер, 6 червня. Вибори відбуваються у 21 країні Євросоюзу, зокрема у Франції та Німеччині, які направлять до Європарламенту найбільшу кількість депутатів: 81 і 96 відповідно.

Європейський парламент заявив, що оприлюднить результати екзитполу по всьому ЄС приблизно о 21:30 за київським часом, а перший попередній результат — після опівночі.

Усі європейські лідери наголошують на величезній важливості цих виборів.

“Кожні вибори важливі, й про кожні вибори люди кажуть, що це найважливіші вибори за всю історію. Але я думаю, що ми дійсно перебуваємо на роздоріжжі — і в Європі, і в будь-якій країні, такій як, наприклад, Бельгія. Пріоритети зрозумілі: йдеться про робочі місця, про доходи громадян, про їхню незалежну діяльність — це стосується і нас, і всіх у світі. Як європейці ми перебуваємо під більшим тиском, ніж будь-коли. Нам потрібно бути більш згуртованими, ніж будь-коли, проти тих, у кого немає добрих намірів до нас”, — сказав прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо.

Згідно з опитуваннями громадської думки, пріоритети європейських виборців змінилися з моменту останнього голосування 2019 року. Багато з них занепокоєні питаннями міграції, переходу до “зеленої” економіки, а також зростанням геополітичної напруженості, включно з війною, розв’язаною Росією проти України.

Праві та ультраправі партії скористалися цим занепокоєнням і запропонували виборцям альтернативу політичному мейнстриму. Як сказав напередодні голосування один з учасників кампанії “зелених” у Брюсселі: “Усе зрушилося вправо”.

Проте найбільшою групою в Європарламенті, за прогнозами, залишиться правоцентристська Європейська народна партія, а кандидатка на пост глави Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн має всі шанси очолити її вдруге.

Читайте також: Рупори Путіна в Європі: як Кремль купує іноземних політиків

Нагадаємо, вибори до Європейського парламенту відбуваються з 6 по 9 червня 2024 року. Першими голосували Нідерланди, 7 червня — Ірландія та Чехія, 8 червня — Латвія, Мальта, Словаччина та в другій половині дня відкрилися виборчі дільниці в Італії. Сьогодні голосують решта країн-членів ЄС.

У межах виборів кожна держава Євросоюзу утворює один або кілька виборчих округів. У бюлетенях для голосування представлені національні партії. На європейському рівні вони об’єднуються в європейські політичні партії, які утворюють фракції Європарламенту. Європейські політичні партії визначають головних кандидатів на виборах.

Прямий ефір