Сучасна битва технологій змінює правила та пріоритети війни (ВІДЕО)

Украинские защитники. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Артилеристів називають богами війни. Вони — надійне прикриття для піхоти на полі бою. Але з початком великої війни тактики та стратегії бойових дій сильно змінилися. Зараз бути артилеристом означає опинитися під пильною увагою супротивника, розповідає FREEДOM.

“Служити в артилерії стало набагато небезпечніше. Але все одно круто. Війна стає дедалі технологічнішою. Якщо раніше основне навантаження несла на собі піхота, артилерія залишається основним засобом підтримки піхоти. І зараз артилерія дуже важлива. Наша артилерія нечисленна, але за нею полюють дрони “Ланцет”, артилерія та керовані бомби. Стало набагато небезпечніше перебувати всередині”, — розповідає військовослужбовець Збройних сил України із позивним “Фокстрот”.

До розвитку безпілотних систем ця самохідна арт-установка “Краб” мала цінну перевагу — мобільність, ділиться військовий з позивним “Фокстрот”. Зараз артилеристам доводиться пересуватися набагато менше.

“Раніше те, що ми самохідні, було перевагою. У разі обстрілу, ми могли рухатися і вести вогонь по одній і тій самій цілі, щоб росіяни замовкли. Наразі наші пересування обмежені присутністю дронів “Ланцет”. Я вважаю, що війна стала технологічнішою. Ми знайшли спосіб відповісти. У нас є FPV-дрони, які збивають “Ланцет”. Я сподіваюся, що згодом це стабілізується, і наша відповідь також стане більш технологічною”, — зазначив “Фокстрот”.

Нині головне правило артилериста — надійно замаскувати зброю.

Все залежить від маскування. Якщо зараз замаскувати гаубицю — це дві години, то взимку все займе набагато більше часу.

Артилерист із позивним “Елвіс” зазначає, роботи останнім часом побільшало. Противник не береже ні своїх людей, ні техніки.

“Наше головне завдання — контрбатарейна боротьба. Противник має чисельну перевагу в мінометах, інших гарматах. Ми намагаємося зменшити цю перевагу. Вони кидають у нас “м’ясо” та снаряди. Їхня техніка працює без страху. Ми ховаємось. Вони можуть працювати, наприклад, із двору в місті Бахмут. Потім двома гілками накрив, наприклад, і пішов додому відпочивати. Цю нерівність потрібно нейтралізувати”, — розповідає “Елвіс”.

Найсильніше ці хлопці хочуть якнайшвидше повернутися до рідних. Але, попри втому, вони готові й надалі відбивати ворожі штурми, наближаючи перемогу України.

Читайте також: Українська зброя збільшує далекобійність — нових проектів (ВІДЕО)

Прямий ефір