Резолюція щодо України, яку сьогодні може ухвалити ООН, важлива для впровадження конкретних механізмів покарання воєнних злочинців РФ та створення спецтрибуналу. Про це заявив політолог Ігор Рейтерович сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Також документ передбачає активізацію дискусії щодо реформи самої Організації Об’єднаних Націй та позбавлення права вето РФ у Раді безпеки, додав він.
“З одного боку, це рішення, безумовно, матиме символічний характер. Ми розуміємо специфіку функціонування ООН. Але тут важливо, скільки країн його підтримає. І я гадаю, що тут максимально попрацювали і наші дипломати, і дипломати країн, які підтримують Україну. Рішення буде важливим для початку впровадження конкретних механізмів та інструментів, створення спецтрибуналу, що дозволить притягнути РФ до відповідальності за всі злочини, які вона робила”, — сказав він.
Політолог переконаний, що така резолюція може призвести також до реформування самої Організації Об’єднаних Націй.
“Ми бачимо, що її діяльність потребує певного реформування, насамперед, у контексті присутності в цій організації Російської Федерації та тих прав, які вона має. Тому сподіватимемося, що ця резолюція зокрема активізує дискусію щодо внесення певних змін до статуту та обмеження ролі тих держав, які мають право вето у Раді Безпеки та можуть вести агресивні війни. Звичайно, це стосується виключно на сьогоднішній день Російської Федерації”, — додав Рейтерович.
Водночас, політолог наголосив, що це досить тривалий процес, і “швидких рішень тут не буде, оскільки так працює ООН”.
“Але ми ніколи не отримаємо цього результату, якщо ми не намагатимемося. Наразі є консенсус і є підтримка України щодо проведення цих змін. Тому сподіватимемося, що після резолюції розпочнеться конкретна практична робота з певних напрямів. І ми бачитимемо вже якісь конкретні результати, які не дуже позитивно сприйматимуться в Російській Федерації, але будуть абсолютно обґрунтовані”, — зазначив гість ефіру.
Читайте також: ООН ухвалить резолюцію щодо річниці повномасштабного вторгнення РФ до України — деталі від Кулеби