Створення фортифікаційних споруд збереже життя українських військових і сповільнить просування противника — коментар Селезньова

Будівництво фортифікаційних споруд у Харківській області. Фото: facebook.com/JointForcesCommandAFU

Протягом майже двох років війни Україна створила потужні фортифікаційні споруди з боку північних кордонів. Нині будуються споруди й на лініях фронту. Про те, яку перевагу українській армії дають такі споруди сьогодні, 30 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

“Ці споруди виконують дві важливі ключові місії. Вони зберігають життя і здоров’я наших воїнів, тому що в добре укріплених бліндажах, довготривалих вогневих точках, в окопах, які створені за всіма правилами інженерних фортифікацій, набагато легше вести оборонні бої. Другий момент, пов’язаний зі створенням цих інженерних фортифікацій, спрямований на те, щоб максимально уповільнити просування путінської армії на різних ділянках фронту. Створення серії серйозних інженерно-фортифікаційних споруд укупі з відповідними мінними полями повністю нівелює перевагу противника на полі бою і в живій силі, і бронетехніці”, — пояснив він.

Селезньов зауважив, що будівництво проводиться на територіях Чернігівської, Сумської та частини Харківської областей.

“Єдине, що дивує, чому на цих ділянках фронту тільки зараз ми прийшли до розуміння того, що необхідно будувати, до того ж будувати всім світом. Це дуже важлива місія. Можливо, трошки запізніле рішення, але, однак, у будь-якому разі, що скоріше ці рішення буде реалізовано, то легше й ефективніше в перспективі українські Сили оборони зможуть тримати ті самі оборонні рубежі й позиції”, — висловив думку військовий експерт.

Він додав, що Україна використовує не тільки традиційні технології для створення інженерних фортифікацій, а й досвід західних партнерів, який дає змогу в короткі терміни створювати серйозні споруди.

Читайте також: Міноборони тісно співпрацює з обласними та районними військовими адміністраціями, у фокусі — питання фортифікацій та мобілізації, — Умеров

Нагадаємо, роботи з будівництва фортифікаційних споруд Україною проводяться узгоджено із загальновідомими нормами формування трьох лінії оборони, смуги забезпечення основної лінії оборони та тилової. Про це повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Прямий ефір