У Державній думі Російської Федерації запропонували відправляти дітей у військові загони, створивши дитячу версію чеченського батальйону “Ахмат”. Ініціативу озвучив Дмитро Кузнєцов. Він вважає, що російським батькам варто брати приклад із виховання дітей на Кавказі. Це спроба Кремля створити кадровий потенціал для майбутніх військових агресій, а також нівелювати тему етносів. Таку думку сьогодні, 3 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила виконавча директорка “Східної правозахисної групи”, адвокатка, правозахисниця Віра Ястребова.
“Слід зазначити, що ініціатива зі створення так званої “Академії дружби “Ахмат” — це новий виток мілітаризації молоді в Російській Федерації. Тут аспект зачеплений міжнаціональний. Тобто в такий спосіб Російська Федерація намагається створити кадровий резерв для майбутнього воєнізованого формування коштом дітей, яким будуть навіювати про те, що всі вони росіяни. Тобто намагаються нівелювати тему етносів”, — сказала вона.
Росія таким чином готує кадровий потенціал, який може знадобиться через 3 — 4 роки для майбутніх агресій у разі, якщо режим президента РФ Володимира Путіна не впаде.
“Фактично це буде джерело для інструкторів надалі. Тобто це буде підготовка кадрів, які будуть привілейованими в тому чи іншому акті агресії, який РФ планує надалі втілювати. І тут варто зазначити, що вік дітей, яких долучатимуть до цього — від 11 до 15 років. Тобто ми розуміємо, що кадровий потенціал Росії знадобиться через 3 — 4 роки для подальших воєнних ескалацій”, — наголосила Ястребова.
Правозахисниця резюмувала, що саме Україна захищає весь цивілізований світ від агресії Росії.
“Зараз Україна — це той форпост, який захищає весь цивілізований світ ціною життя наших солдатів, ціною дипломатичних зусиль, які закликають оцінити ступінь загрози й зрозуміти, що це не тільки війна України за її незалежність”, — констатувала вона.
Читайте також: Дитячий “Ахмат” і “вчителі” з фронту: як у Росії планують прискорити мілітаризацію школярів (ВІДЕО)