Стримують окупантів на Курахівському напрямку: репортаж із тренування бригади піхотинців (ВІДЕО)

Тренування українських піхотинців. Фото: uatv.ua

Піхотинців називають скелетом, м’язами та основою армії. Вони займають перші лінії оборони, вступають у прямі зіткнення з противником і проводять штурмові операції. На тренуваннях піхоти 152-ї окремої єгерської бригади, яка несе службу на Курахівському напрямку на Донеччині, побувала знімальна група FREEДОМ.

Тренування піхотинців проходять у Дніпропетровській області.

На макеті місцевості, де має пройти штурм позицій противника, бойова група піхоти отримує необхідний інструктаж перед виходом. За легендою навчань, штурмовики мають максимально близько під’їхати до російських позицій.

З огляду на фронтові дороги, бойова машина має бути броньованою і з легкістю долати багнюку та канави. Тому використовують бронетранспортер Kirpi (“Кірпі”) турецького виробництва. Попри свою важкість через броню, машина досить легко справляється з важкопрохідними дорогами.

Після висадки піхотинці мають вибити умовних загарбників, зайняти оборону, прикрити кулеметний розрахунок і в разі наступу противника — утримати зайняті бліндажі.

Такі навчання бійці 152-ої окремої єгерської бригади проходять регулярно. Тренування максимально наближені до реальності. Солдати вчаться працювати в команді, вдосконалюють навички роботи зі зброєю.

На тренуваннях немає вогню у відповідь противника, не літають російські дрони, а артилерія не засипає окопи. До всіх цих реалій інструктори готують бійців психологічно.

“Наше завдання — не просто дати їм інформацію, а зробити так, щоб вони максимально її засвоїли, щоб вижити в умовах реальних бойових дій. Для нас життя наших бійців — найголовніше”, — наголошує військовослужбовець 152-ї окремої єгерської бригади на позивний “Кіпа”.

Багато інструкторів бригади свої знання здобували в Європі. Зазначають, що все, до чого готують НАТОвські війська, на фронті в Україні не завжди може дати результат. Адже тактика бойових дій змінюється весь час.

“Потрібно поєднувати те, що працює на практиці в них і що працює в нас. Робити ідеальний кістяк, і ним користуватися. І постійно вдосконалювати, бо тактика на реальному фронті змінюється щомісяця”, — каже військовослужбовець із позивним “Джордан”.

Інструктори розповідають, такі тренування мають відбуватися 3-4 рази на тиждень. Але багато часу на навчання немає, адже 152-га єгерська бригада зараз утримує фронт на одному з найгарячіших напрямків Донеччини — Курахівському. Там за добу українські Сили оборони можуть відбивати до 60 російських штурмів.

“За чисельністю росіян, як тарганів. Бої скрізь: у посадках, полях, біля дамби [Курахівської ТЕС]. Де тільки можна. Тому що всі розуміють, що рано чи пізно нам доведеться назад відбивати цю територію”, — зазначає боєць із позивним “Мора”.

“Мора” — досвідчений піхотинець, він добровільно записався до лав української армії ще 2022 року. І донині він у піхоті. Каже, на Курахівському напрямку чисельність живої сили росіян у рази перевищує українську, але при цьому захисники стримують загарбників.

“За нами наші сім’ї, наша Україна, тому в нас немає іншого виходу. Якщо зараз ми всі складемо зброю і підемо, то завтра будемо жити під триколором”, — наголошує він.

Вони несуть на собі тягар війни. Без піхоти неможливо проводити ні оборонні, ні наступальні дії. Бійці 152-ї окремої єгерської бригади прекрасно усвідомлюють усю небезпеку своєї роботи, але про погане намагаються не думати, і весь вільний час приділяють тренуванням.

Читайте також: Тренування “бомбардувальників”: як на Лиманському напрямку працюють екіпажі ударних БпЛА (ВІДЕО)

Прямий ефір