Стримування Китаю, а не Росії тепер пріоритет для США, — експертка про зміну стратегії Пентагону

Ілюстративний колаж: bosco-conference.com

Сполучені Штати Америки вважають своєю першочерговою загрозою Китай, а не Росію. Потенційне китайське вторгнення на Тайвань у США розглядають як сценарій, якому має бути віддано пріоритет над іншими потенційними небезпеками. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила експертка з питань Східної Азії, старша аналітикиня Центру “Нова Європа” Наталія Бутирська.

Таким чином, за її словами, нова оборонна стратегія Пентагону передбачає зміни в розподілі сил і засобів американської армії.

“США бачать у Китаї конкурента. За економічними даними, за можливостями технологічного характеру, звичайно, Китай наступає на п’яти Сполученим Штатам Америки. Крім того, Китай поширює свій вплив у світі, де США не приділяли достатньо уваги. Тому Америка розглядає Китай як загрозу своєму лідерству, своїм інтересам. Вибудовують стратегію, щоб Китай стримувати. Зокрема з погляду технологій США не хочуть, щоб до Китаю потрапляли якісь технології, щоб він не випереджав і не брав собі їх на озброєння”, сказала Бутирська.

Вона нагадала, що Дональд Трамп, повернувшись у президентське крісло, розпочав нову хвилю торгівельних конфліктів. Він запровадив імпортні тарифи проти головних партнерів США Канади, Мексики та Китаю.

“Ті тарифи, які зараз накладені на Китай 20% це не найвищі тарифи. І якоюсь мірою Китай, по-перше, був готовий до цього, а по-друге, він готовий до переговорів, де він може, наприклад, погодитися купувати більше товарів у Сполучених Штатах Америки. Тобто ми бачимо дві траєкторії руху. Це їхня конкуренція, де США намагаються стримувати розвиток Китаю. З іншого боку, взаємна торгівля, яка відбувається”, зазначила вона.

Головна географічна точка глобального протистояння США і Китаю острів Тайвань, наголосила Бутирська.

“Для Китаю це “червона лінія”. Країна буде проводити переговори з адміністрацією США про те, що вона категорично проти підтримки Тайваню з боку Сполучених Штатів Америки. Категорично проти надання зброї, яку Тайвань отримує, і що це територія Китаю, він її захищатиме. Поки що Трамп не робить заяв, які б дратували Китай про незалежність і про велику підтримку Тайваню. Він намагається зараз не педалювати на тому рівні тему Тайваню, яка могла б завадити великим переговорам між двома країнами”, сказала вона.

Однак, на думку експертки, новим пріоритетом для американської армії стає стримування Китаю від захоплення Тайваню. Вашингтон виступатиме проти будь-яких спроб Пекіна змінити статус острова.

Читайте також: Трамп, Китай і новий світовий порядок: яким буде баланс сил у майбутньому

Прямий ефір