Stryker на службі ЗСУ — про переваги американської бронетехніки на передовій розповів оператор-навідник (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Український захисник із позивним “Кучерявий” був не придатний до проходження військової служби, але в перші дні повномасштабного вторгнення Росії пішов на фронт добровольцем. Зараз він оператор-навідник на бойовій броньованій машині (БТР) Stryker (“Страйкер”). Воїн Збройних сил України (ЗСУ) розповів про переваги американської бронетехніки, життя до “великої війни”, а також мотивацію на передовій, повідомляє FREEДОМ.

“Я потрапив на навчання БТР-80, після чого на навчання, де освоїв Stryker. Тепер я тут. А сумнівів йти у військкомат чи ні — у мене не було жодних. Дуже хотілося бути корисним для країни”, — поділився “Кучерявий”.

БМП Stryker — колісна машина з потужним кулеметом, призначена для перевезення десанту та його прикриття під час висадки.

“Переваги цієї машини, кажу з власного досвіду, коли гусенична наїжджає на міну, гусениця злітає і машина стає нерухомою. У нас же бували неодноразово такі випадки, коли нам розривало колесо, але ми могли далі рухатися. І коли виїжджали в безпечне місце, могли удвох колесо замінити і далі пересуватися”, — розповів боєць.

“Кучерявий” відповідає за маршрути і тримає кулемет.

“Коли ми рухаємося до “нуля”, по нас працює мінометка. Прямого влучання в нас не було, просто нас било уламками. Пощастило, що машина добре ці уламки стримує”, — каже воїн ЗСУ.

Він запевняє, що радянські та російські БМП навіть поруч не стояли.

“Тут набагато більше переваг. Наприклад, там потрібно башту крутити двома коліщатками, прилади нічного бачення як такі відсутні. А в цій машині все просто в руці. Зручний джойстик. Навіть водій вночі їде взагалі без світла. У нього передня камера і просто, дивлячись у монітор, рухається”, — пояснив “Кучерявий”.

А ще багато уваги в цій машині приділено безпеці.

“У середині є ремені безпеки для десанту. Також водій і навідник має їхати обов’язково пристебнутим. Ми їм розповідали, інструкторам, за допомогою перекладача, що ми на БТР їздимо по 20 осіб на даху, однією рукою тримаємося, другою тримаємо автомат, ще РПГ через плече висить”, — сказав оператор-навідник.

“Кучерявий” зізнався, що радий, що йому доручили відповідати за техніку, адже він має великий досвід. Раніше працював із тракторами і тут може бути корисним.

“Страх був за свою сім’ю. Я хотів рухатися назустріч ворогу, щоб не пустити його до себе додому. Саме тому я тут. Багато хто запитує, чому я не вирішив відмазатися, не пробував вступити до інституту. Я відповідаю, що, завдяки тому, що я тут, мої діти ходять до школи, а дружина — на роботу”, — поділився воїн ЗСУ.

Саме це й мотивує його та інших українських захисників.

Читайте також: Одна з найгарячіших точок на фронті — Авдіївка: карта війни за 23 жовтня (ВІДЕО)

Прямий ефір