Строковики, “кадировці”, контрактники: кого з курських військовополонених РФ обмінюватиме насамперед і чому — думка оглядача

Полонені російські строковики. Фото: uatv.ua

Україна продовжує поповнювати обмінний фонд у межах операції ЗСУ в Курській області. Є різні категорії полонених. Але насамперед Кремль зацікавлений в обміні строковиків і “кадировців”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Експерт нагадав, що в перші тижні операції Сил оборони України в Курській області серед полонених були, в основному, строковики.

“Після того, як поступово російське угруповання почало наповнюватися новими підрозділами, які знімалися з інших напрямків, там ставало більше контрактників. Зараз там, звичайно ж, більшість — це контрактники. А спочатку практично більшість тих, хто здався в полон, це були строковики, які не мали абсолютно жодного бажання вмирати за незрозумілу якусь там для них Суджу або Малу Локню. Навіщо це їм все потрібно? Тим паче вони за це не отримували тих грошей, які отримують контрактники”, — зазначив Коваленко.

У російських строковиків не було абсолютно ніякого патріотизму, і за першої можливості вони одразу здавалися в полон українським військовим, доповнив спікер.

“Не було ура-патріотичних наративів, вигуків на кшталт “захистити землю, захистити Батьківщину”. Ні, вони просто здавалися, коли в них була така можливість. Була можливість втекти з позиції — вони тікали. Позиція опинялася в оточенні. Позиції здавалися разом із полоненими”, — сказав гість ефіру.

Строковики, на перший погляд, не дуже цінний обмінний ресурс. Але насправді якраз навпаки, вважає Коваленко.

“Він цінний тим, що за них будуть виходити на вулицю їхні матері. Вони даватимуть неприємні для російської влади коментарі, писатимуть неприємні для Кремля пости в соціальних мережах. Тобто це не сім’ї контрактників, які усвідомлено підписали контракт, отримують щомісяця сотні тисяч рублів за вбивства українців. А якщо сам він перетвориться на чорнозем, його сім’я за це отримає кілька мільйонів рублів і купить собі білу “Ладу Калину”, — сказав оглядач.

За строковиків ніхто нічого в таких сумах і обсягах грошей не отримає, акцентував спікер.

“Сім’я строковика просто змушена змиритися з тим, що їхній син вирушає служити, він має відслужити і забути це, як страшний сон, а не потім підписати ще контракт, отримати 2 мільйони рублів одноразової виплати. Ні, нічого такого не буде. Якби він хотів підписати контракт, якби його сім’я цього хотіла, вони б це вже зробили”, — зазначив гість ефіру.

Тому, каже Коваленко, сім’ї строковиків створюватимуть абсолютно непотрібні владі протестні хвилі.

“Щоб якось ці хвилі погасити, російська влада намагатиметься насамперед строковиків і обмінювати. І ми це бачили 24 серпня. Обмін 115 на 115. Тобто, вони змушені на це йти”, — наголосив Коваленко.

Щодо “кадировців”, то це, за його словами, окремо взята категорія, яку так само, як строковиків, і навіть швидше, російська влада намагатиметься обмінювати в першу чергу.

Читайте також: Для контрнаступу в Курській області окупанти повинні там сконцентрувати не менше 50 тис. особового складу, — Коваленко

Раніше військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов висловив думку, що РФ з низки причин затягуватиме процес повернення російських військових, які здалися в полон, особливо в Курській області.

Як повідомлялося раніше, Україна розпочала Курську операцію 6 серпня. Станом на 27 серпня під контролем ЗСУ перебувало вже 1 294 кв. км території Курської області РФ, 100 населених пунктів. На цьому напрямку в полон взято 594 російських військовослужбовців.

Читайте також: 80-120 тисяч військових потрібні армії РФ для витіснення ЗСУ з Курської області — коментар експерта

Прямий ефір