Страту окупантами 32 українських військовополонених за три місяці зафіксувала Місія ООН 

ООН. Фото: e-cis.info

12 випадків розстрілів щонайменше 32 українських військовополонених від грудня 2023-го до кінця лютого 2024 року зафіксувала Моніторингова місія ООН з прав людини. Ці дані оприлюднені у звіті управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) за результатами роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, інформує FREEДОМ.

“УВКПЛ зафіксувало достовірні повідомлення про 12 випадків страти щонайменше 32 українських військовополонених у період з грудня 2023-го до лютого 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який із попередніх періодів. Місія провела незалежну верифікацію трьох із цих випадків”, — йдеться в документі.

У звіті також йдеться про умови утримання українських військовополонених у Росії та на тимчасово окупованих територіях.

Представники Місії ООН провели інтерв’ю з 60 українськими військовими, нещодавно звільненими з полону. Отримані дані підтверджують, що російська армія й надалі застосовує щодо українських військовополонених поширені раніше практики катування та жорстокого поводження. 

Місії надали свідчення про смерті в полоні, тортури, жахливі умови утримання полонених.

“Військовополонені надали достовірні та детальні звіти, які відповідають попереднім висновкам УВКПЛ про те, що катування, жорстоке поводження з українськими військовополоненими в російському полоні є широко поширеним і рутинним, і що військовополонених утримують в умовах, які не відповідають вимогам міжнародного гуманітарного права”, — вказано у звіті. 

Так, 58 із 60 опитаних військовополонених розповіли, як російські військовослужбовці або офіційні особи катували чи жорстоко поводилися з ними. Серед тортур у полоні найпоширенішими методами були побиття, ураження електричним струмом, погрози розстрілу, імітаційні страти. 

У багатьох установах охоронці змушували українських військовополонених вивчати та співати російські патріотичні пісні й національний гімн РФ. У деяких закладах військовополонених позбавляли сну.

“Більшість військовополонених також згадують про страждання від неспроможності спілкуватись зі своїми родинами, а також відсутність задовільного харчування та медичної допомоги”, — додали фахівці Місії ООН.

Читайте також: Окупанти РФ на ТОТ України вчиняють жорстокі злочини: факти (ВІДЕО)

Прямий ефір