Стратегія використання флоту морських дронів Україною може стати зразком для багатьох країн, які не мають можливості утримувати традиційні великі флоти. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
“Завдяки флоту дронів ми ведемо бій на рівних: не маючи великих кораблів, не маючи ракетоносців, не маючи великих десантних кораблів, не маючи флагмана і не маючи підводного флоту, ми, за великим рахунком, стримуємо і ведемо ефективні бойові дії на морі. Саме дрони є ключовим нашим аргументом проти російської агресії в Чорному морі”, — сказав він.
На його думку, хоча використання флоту морських дронів не усуває необхідності в наявності повноцінного корабельного флоту, проте майбутнє належить технологіям.
“Ставка на дрони, на автоматизовані системи, на підводні дрони-камікадзе є дуже правильною і затребуваною стратегією, за якою стежать багато країн, які також не мають великих військово-морських флотів”, — наголосив Кулик.
Як він зазначив, вартість корвета або фрегата багаторазово перевищує вартість дронів.
“Країни розуміють різницю в ціні, і що малими грошима, але новими технологіями та новим підходом до ведення бойових дій на морі можна утримувати паритет, а інколи й перемагати. Тому якраз наша стратегія може бути модельною для багатьох країн, які не можуть собі дозволити мати великі флоти”, — резюмував Віталій Кулик.
Читайте також: Від крейсера “Москва” до корвета “Сергій Котов”: як ЗСУ знищують Чорноморський флот Росії
Нагадаємо, у ніч з 4 на 5 березня Збройні сили України за допомогою морських дронів біля Феодосії потопили сучасний російський патрульний корабель “Сергій Котов”. Це був один із найсучасніших бойових кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації.