Стратегія контрнаступу: як Сили оборони України вибивають ворога, і що їм потрібно для перемоги

Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Українські військові “скоригували свою стратегію контрнаступу, щоб мінімізувати втрати особового складу і техніки” та продовжити завдавати ударів по російських силах. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни. Аналітики зазначають: ЗСУ вже кілька тижнів активно використовують артилерію і тільки після цього йдуть на штурм, повідомляє FREEДОМ.

“Вектор контрнаступу змінився, і було вирішено зосередитися на виснаженні російських військ за допомогою артилерії та ракет дальньої дії замість великомасштабних ударів. ЗСУ, мабуть, зосереджені на планомірному і повільному тиску на противника. Це дає змогу зберігати кадровий потенціал завдяки більш повільним темпам просування за умови поступового виснаження російської живої сили та техніки”, – йдеться в повідомленні Інституту вивчення війни.

Контрнаступ просувається повільно, оскільки території перед російськими оборонними укріпленнями щільно заміновані. Про це пише The Washington Post. За даними видання, напередодні наступальних операцій ЗСУ отримали менш як 15% від усього саперного та інженерного обладнання, яке просили у західних партнерів. За інформацією журналістів, території глибиною від п’яти до 16 км перед основними опорними пунктами військових РФ усіяні протитанковими та протипіхотними мінами, а також розтяжками.

Якби наступ в Україні вела американська армія, вона б спиралася на підтримку авіації: авіація розбила б укріплення противника ще задовго до того, як у бій відправили б піхоту; але українським захисникам авіації бракує. Про це пише “Голос Америки” з посиланням на військового аналітика, колишнього радника Пентагону Дмитра Альперовича.

“Американці ніколи не воювали б у такий спосіб, вони б килимовими бомбардуваннями вразили цілі мінні поля та лінії окопів задовго до того, як відправити туди хоч одного солдата. Але в українців такої можливості немає. Українська армія чекає на F-16. Водночас українці добре знають усі виклики — вони значні. Їм доведеться модернізувати свої аеродроми, щоб експлуатувати F-16”, — заявив військовий аналітик Дмитро Альперович.

Винищувачі F-16 допомогли б українському контрнаступу мати більше можливостей. Про це в інтерв’ю “Голосу Америки” заявив колишній командувач армією США в Європі Бен Ходжес.

“Ми б ніколи не відправили американських, німецьких чи французьких солдатів в атаку без переваги в небі. Але все ж таки люди розчаровані тим, що Україна не рухається швидше в той час, як ми не надаємо їм повітряні засоби, не надаємо їм зброю великої дальності, що дуже допомогло б вибити російську артилерію, російський штаб, російське матеріально-технічне забезпечення. Тож, враховуючи все це, у них усе дуже добре. Я думаю, Генштаб України вніс правильні корективи”, — вважає генерал-лейтенант, командувач армією США в Європі (2014-2017) Бен Ходжес.

Додамо, Сполучені Штати не відкладатимуть навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, повідомляє CNN. За його словами, європейським країнам потрібно кілька тижнів, щоб підготувати тренувальні можливості, і США вкладуться в будь-який встановлений ними графік.

Велика Британія почне підготовку українських льотчиків на західних винищувачах уже в серпні. Про це заявив молодший міністр оборони Великої Британії Джеймс Гіппі, повідомляє “Європейська правда”. За його словами, підготовку пройдуть до 20 українських пілотів. Нагадаємо, Велика Британія стала першою країною, яка оголосила про наміри провести навчання для українських льотчиків на західних винищувачах. Йдеться про базові наземні навчання, після яких українські військові будуть готові до більш спеціалізованої підготовки з управління F-16.

Коротко про ці бойові літаки. Отже, багатофункціональний винищувач F-16 — це наймасовіший бойовий літак четвертого покоління. Він розроблявся в 1970-х роках, насамперед для повітряного бою. Цей літак швидкий і маневровний. На сьогодні перебуває на озброєнні 25 країн. Використовувався у військових операціях. Має понад десять модифікацій. ВПС США розглядає можливість продовжити термін його служби до 2048 року.

Тим часом на південному фланзі навколо Бахмута протягом минулого тижня Сили оборони України просувалися щодня і звільнили 7 кв. км. Загалом навколо Бахмута звільнено вже понад 30 кв. км. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у Telegram.

“За минулий тиждень унаслідок наступальних дій загалом (схід і південь) звільнено майже 18 кв. км. Загалом звільнена площа за час наступу становить 210,5 кв. км”, — написала вона.

Український контрнаступ відбувається в дуже складних умовах. Про це заявив директор Об’єднаного комітету начальників штабів армії США Дуглас Сімс, повідомляє пресслужба Пентагону. Американський генерал підкреслив: Сили оборони просуваються замінованою територією і під безперервним вогнем. І якщо врахувати все це, то досягнення ЗСУ “просто вражають”, наголосив Сімс.

Читайте також: Українська артилерія допомагає піхоті просуватися вперед на Бахмутському напрямку — репортаж (ВІДЕО)

Нагадаємо, Сили оборони України використовують нову тактику наступу на Запорізькому напрямку, щоб прорватися через заміновані російськими військами поля.

Прямий ефір