Стратегічним викликом для США є Китай, а не Росія — розбір Потапенка

Ілюстративний колаж: bosco-conference.com

Сполучені Штати Америки переглядають свою глобальну стратегію, зосереджуючись на протистоянні з Китаєм і вибудовуванні прагматичних стосунків із Росією. У цьому контексті російсько-українська війна залишається частиною глобального порядку денного, але її значимість у світовому масштабі вже змінилася. Про це сьогодні, 15 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко.

“Нова адміністрація США проводить свого роду ревізію внутрішньої та зовнішньої політики, оцінюючи їхню ефективність у сфері глобальної безпеки та економіки. У цьому процесі основним стратегічним викликом для Вашингтона визначено Китай, а паралельно ведуться переговори, точніше, встановлюються контакти з Росією щодо різних точок напруженості”, — зазначив він.

Таких точок напруженості, які потребують уваги США, досить багато. Наприклад, є питання Корейського півострова, яке передбачає контакти з РФ.  

“США вже близько 80 років присутні на Корейському півострові, тоді як Північна Корея уклала стратегічний союз із Росією. Корейські війська беруть участь у бойових діях у центрі Європи, а Північна Корея має ядерну зброю. Для Трампа це серйозне питання”, — пояснив експерт.

Також, додав Потапенко, в адміністрації президента США Дональда Трампа залишаються невирішеними питання не тільки щодо України, а й щодо Сирії, Африки, Колумбії, Венесуели, загалом Південної Америки, Панамського каналу, хуситів, Ізраїлю та Палестини.

“Нова американська адміністрація переглядає свою глобальну політику та намагається вибудувати нові відносини з ключовими державами. І насамперед із Росією та Китаєм — найбільшими військовими державами”, — підкреслив Потапенко.

Світовий порядок денний динамічний, сприйняття подій залежить від масштабу, під яким їх розглядають, нагадав спікер. Глобальні процеси переформатовуються, зміщуючи акценти, і те, що ще недавно було в центрі уваги, поступово стає частиною ширшого контексту.

Питання російсько-української війни залишається актуальним, але його сприйняття залежить від того, в якому масштабі ми його розглядаємо. Українські медіа звикли до ситуації 2022-2023 років, коли світовий порядок денний обертався навколо України. Однак ця ситуація вже давно змінилася. Тому я не бачу тут ніякої “глобальної зради”, про яку так люблять говорити”, — підсумував В’ячеслав Потапенко.

Читайте також: Скорочення військових витрат і ядерні програми: про що Трамп планує говорити із Сі Цзіньпіном (ВІДЕО)

Нагадаємо, 12 лютого президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським диктатором Путіним, а потім зробив низку неприйнятних заяв щодо України, зокрема сказав, що Україна, ймовірніше, не повернеться до кордонів 2014 року, а також заявив, що членом НАТО вона не стане.

Читайте також: Зустріч Зеленського та Венса стала ключовою подією першого дня Мюнхенської конференції (ВІДЕО)

Прямий ефір