Союзники затягують із рішенням про дозвіл Україні завдавати ударів по військових об’єктах у Росії насамперед зі страху ескалації. Є й інші фактори, але вони другорядні. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.
“Вони тягнуть саме з остраху ескалації… Це реальний чинник, який впливає на ухвалення рішень у Вашингтоні та інших західних столицях. Вони вважають, що можливість ескалації з боку Росії — це не міраж, не якесь вигадане явище, а реальне явище, яке потрібно мати на увазі”, — коментує він.
На думку гостя ефіру, побоювання ескалації не залежать від персоналій у Білому домі. Водночас 2,5 роки повномасштабної війни РФ проти України показали, що до ескалації призводить якраз слабкість Заходу.
“Шлях якраз у тому, щоб демонструвати тверду позицію, послідовну, жорстку проти російського вторгнення в Україну. Цей шлях якраз сприяє деескалації… Потрібно, звичайно, постійно працювати з нашими партнерами та переконувати їх у своєму погляді. Плюс є якийсь тиск від їхніх союзників. Наприклад, Велика Британія та Франція давно згодні були дати такий дозвіл [на удари по РФ] і чекали лише на Вашингтон. Плюс є експерти з іншого боку океану, які теж критикують Вашингтон і Білий дім за затримки з ухваленням важливих рішень. І, зрештою, є Конгрес, в якому також було останнім часом багато звернень представників обох партій з вимогою, по суті, дозволити Україні завдавати таких ударів”, — каже директор Центру міжнародних досліджень.
Він додав, що у Білому домі та Пентагоні заявляють, що далекобійні удари по Росії не призведуть до кардинальних змін у війні, а також говорять про те, що не можуть надати Україні ракети ATACMS у достатній кількості. Однак це, на думку експерта, є другорядними чинниками.
“Мені здається, якщо Україна отримає таке право [на удари по РФ], це, звичайно, буде крок у правильному напрямку, серйозний відкат для Росії, якщо вони будуть змушені брати до уваги, що всі їхні об’єкти приблизно на 300 км від кордону тепер під ударом, прямим ударом українських Збройних сил”, — резюмував Володимир Дубовик.
Читайте також: Джонсон та п’ять ексміністрів оборони Британії просять дозволити Україні бити по Росії
Нагадаємо, прем’єр-міністр Сполученого Королівства Кір Стармер та президент США Джо Байден зустрілися 13 вересня у Вашингтоні, де обговорили прохання України дозволити завдавати далекобійні удари західною зброєю по військових об’єктах у Росії. За підсумками перемовин рішення щодо ударів по РФ не було озвучено.
Читайте також: Союзники України відповіли на чергові погрози Кремля про “ескалацію” — подробиці (ВІДЕО)