Незважаючи на військову підтримку Ізраїлю з боку США, американські дипломати та адміністрація Джо Байдена наполягають на мирному врегулюванні конфлікту. Постачання озброєння до Ізраїлю США чергують із вимогами сісти за стіл переговорів із противником. З одного боку, переговори можливі, з іншого боку — навряд чи сторонам вдасться домовитися, оскільки досі всі переговорники з різних позицій не можуть подолати величезну прірву між позиціями двох сторін. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM розповів експерт із питань безпеки, колишній офіцер Міжнародного департаменту поліції Ізраїлю Сергій Мигдаль.
“В даний час справді є можливість переговорів. А ймовірність досягнення якоїсь угоди прагне нуля. Оскільки досі всі переговорники з різних позицій не можуть подолати величезну прірву між позиціями двох сторін. Позиція ХАМАСу полягає в тому, щоб зберегти свою владу і контроль над сектором Гази, а позиція Ізраїлю — це знищення ХАМАСу, насамперед його військових лідерів, активістів, бойовиків тощо. І повна ліквідація загрози ХАМАСу та ісламського джихаду із сектору Гази для Ізраїлю, щоб не могло повторитися таке, як 7 жовтня”, — пояснив експерт.
Він зазначив, що як подолати цю суперечність, ніхто не знає.
“Я так розумію, що у США вирішили подолати його силовим методом. Тобто поставити Ізраїлю ультиматум і змусити його припинити війну. Тільки проблема в тому, що глава уряду Ізраїлю Біньямін Нетаньягу зовсім не має наміру припиняти війну. Навпаки, збирається її посилювати та доводити до кінця. Зокрема й тому, що будь-яка інша дія означає його негайну політичну смерть”, — констатував колишній офіцер Міжнародного департаменту поліції Ізраїлю.
За його словами, Біньямін Нетаньягу бореться і боротиметься до кінця, оскільки вважає, що його перебування на посаді прем’єра-міністра абсолютно необхідне для успіху Ізраїлю та його виходу з кризи, він, звичайно, не жертвуватиме собою.
“Варто зазначити, що всі члени його коаліції та частина опозиції вважають, що необхідно до кінця знищити ХАМАС у секторі Гази. Єдина угода, на яку готовий Нетаньягу зараз, — це тимчасове припинення вогню на 4-6 тижнів, у тому ж схожому режимі, як це було в листопаді місяці. Жителі Гази отримають велику кількість гуманітарної допомоги, буде звільнено частину палестинських ув’язнених, які вже тривалі роки перебувають у ізраїльських в’язницях, а в обмін на це були б звільнені ізраїльські заручники. ХАМАС на це не погоджується. Тому як досягти якихось домовленостей зараз — не знає ніхто”, — резюмував Сергій Мигдаль.
Читайте також: Іран не зацікавлений у повномасштабній війні з Ізраїлем — думка військового експерта