“Стіна з дронів” може допомогти країнам ЄС контролювати рух на кордонах із Росією — подробиці від авіаексперта

Анатолій Храпчинський. Скріншот: uatv.ua

“Стіна з дронів” може допомогти контролювати на кордонах країн ЄС рух та спроби провокацій Російської Федерації. Таку думку сьогодні, 28 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив авіаексперт, керівник української компанії, що займається військовими технологіями, Анатолій Храпчинський.

Таку “стіну з дронів” планують розробити Фінляндія, Норвегія, Польща та країни Балтії.

“Почнімо з того, що якщо ми говоримо про нові БпЛА, які більш високотехнологічні, й вони можуть нести будь-яке навантаження, то ми можемо використовувати їх не тільки для візуального визначення порушення кордону, ми можемо говорити й про те, що там є досить велика кількість і термодатчиків, і систем, які дають змогу виявляти будь-який рух на кордоні. Ну, і природно, що маючи такі системи, припустімо, як у нас в Україні, які можуть перебувати понад 30 годин у повітряному просторі та сканувати його, ми можемо говорити про те, що людський чинник буде зменшено в даному питанні, й більше працюватиме саме техніка”, — сказав експерт.

За його словами, таким чином безпосередньо особовий склад можна буде залучати тільки для перевірки можливого порушення кордонів. Крім того, Храпчинський нагадав, що безпілотники можуть також нести засоби радіоелектронної боротьби, що дасть змогу унеможливити перетин засобами противника кордонів.

Він зазначив, що є необхідність створення систем протидії у вигляді радіоелектронної боротьби.

“Я думаю, що це будуть наземні комплекси, які стоятимуть уздовж кордону та будуть присікати таку можливість з боку Росії завдяки, так би мовити, розумному jamming (глушіння, створення перешкод, — ред.). Тобто коли ми говоримо про те, що, припустімо, БпЛА в повітряному просторі засікли чужий БпЛА, передали координати на наземну станцію, наземна станція вже відпрацювала безпосередньо по цьому БпЛА, який унаслідок цього або втратив зв’язок та зазнав аварії, або ж повернувся до місця своєї дислокації”, — розповів авіаексперт.

Він зазначив, що ті розвідувальні дрони, які виробляє Україна, можуть на відстані 5 тис. км прочитати написане на сірниковій коробці.

“Тобто ми говоримо про те, що є системи, які дають змогу захоплювати велику кількість території та одночасно відстежувати будь-які спроби порушення”, — сказав Храпчинський.

Читайте також: “Стіна дронів” для захисту кордонів Європи від російської загрози — ідею прокоментував Фесенко

Прямий ефір